Jaki materac do łóżeczka?

Każdy młody rodzic szykując wyprawkę dla swojego dziecka, które ma dopiero przyjść na świat stara się wybierać i kupować wszystko co najlepsze i najkorzystniejsze dla takiego maluszka. Ubranka, wózek, wanienka, przewijak czy zabawki, to tylko niektóre z rzeczy, które kupują młodzi rodzice, którzy czekają na narodziny dziecka. Bardzo ważną i chyba niezbędną rzeczą jest łóżeczko i materac do niego, bo dziecko na samym początku większość czasu spędza na spaniu lub po prostu w pozycji leżącej, więc musi mieć wygodny i odpowiedni materac do łóżeczka. Na rynku jest wiele rodzajów i materiałów oraz wypełnień, z jakich zrobione są materace dla dzieci. Jaki materac do łóżeczka?

Jaki materac do łóżeczka?

Najlepszym i najczęściej polecanym rodzajem są materace z pianki wysokoelastycznej lub lateksowy. Są one antybakteryjne i są odpowiednio wyprofilowane co ma bardzo duże znaczenie dla kręgosłupa takiego małego człowieczka. Materac z pianki dodatkowo również nie uczula, co może się zdarzyć przy materacu wykonanym z naturalnego lateksu. Materace mogą być również z naturalnym wkładem, na przykład z gryki lub kokosa.

Tego rodzaju materace są dość przewiewne i dostosowują się do ciała, jednak mogą uczulać i można usłyszeć o robakach, które mogą znaleźć się w tego rodzaju materacach z naturalnym wkładem, gdy na przykład dostanie się do nich wilgoć albo będą nieodpowiednio przechowywane. Podobna sytuacja jest z materacami mieszanymi, które łączą w sobie na przykład kokosa i grykę, kokosa i lateks i czy też inne połączenia z wymienionych już wyżej materiałów, łączą one w sobie wymienione już właściwości. Na rynku artykułów dziecięcych możemy znaleźć również materace z pianki poliuretanowej lub termoplastycznej. Pierwszy z nich jest tani, ale łatwo się odkształca i może uczulać, drugi zaś jest droższy i reaguje na temperaturę ciała dziecka, ale może przegrzewać i może okazać się za miękki, więc jeden i drugi nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Materac sprężynowy

Najmniej polecanym materacem dla niemowlaka jest materac sprężynowy, nie odkształca się i nie uczula, ale takie sprężynowe materace nie są po prostu polecane dla małych dzieci. Przy wyborze odpowiedniego materaca do łóżeczka dla dziecka należy przede wszystkim pamiętać, żeby był on oddychający i antyalergiczny i najlepiej, aby nie był ani A twardy ani też za miękki.

Jak widać wybór jest duży i przeróżny, tak jak ceny, które wahają się między około 40 a 400 zł, lecz wybierając materac dla dziecka nie powinno kierować się ceną, a wygodą, dobrym snem i zdrowiem swojej pociechy. Każdy rodzic znajdzie na pewno materac, który jego zdaniem będzie najlepszym rozwiązaniem dla jego dziecka, bo chyba każdy rodzic chcę wszystkiego co najlepsze dla swojego maluszka i w miarę swoich możliwości nie będzie oszczędzał na tak ważnych rzeczach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here