kredyt na dowód bez zaświadczeń
Uncategorized

Kredyt na dowód bez zaświadczeń – cenne wskazówki i informacje

Minimum formalności to dla wielu klientów firm pożyczkowych jeden z najważniejszych czynników przy wyborze konkretnej instytucji. Z tego powodu powstają produkty finansowe, takie jak choćby kredyt na dowód bez zaświadczeń. Procedura skrócona jest o sprawdzanie baz takich jak BIK, co sprawia, że decyzja o przyznaniu zobowiązania często pojawia się już po kilkunastu minutach.

Oświadczenie alternatywą dla baz

Instytucje finansowe działające w Polsce są zobowiązane do oceny ryzyka związanego z udzieleniem zobowiązania klientowi. Jak wskazuje art.9 z dnia 12 maja 2011 r. o kredycie konsumenckim (Dz.U. 2011 Nr 126 poz.715), oceny tej dokonać mogą albo na podstawie danych znajdujących się w bazach, albo na podstawie informacji uzyskanych od wnioskującego:

Ocena ryzyka kredytowego dokonywana jest na podstawie informacji uzyskanych od konsumenta lub na podstawie informacji zawartych w bazie danych lub zbiorze danych kredytodawcy.

Oświadczenie jest o tyle korzystnym dla wnioskującego sposobem, że nie wskazuje jego historii kredytowej, która kiedyś z różnych powodów byłą negatywna. Pod uwagę brane są wyłącznie obecne możliwości finansowe pożyczkobiorcy, a więc stosunek wysokości dochodów do sumy comiesięcznych wydatków.

Korzystny kredyt na dowód bez zaświadczeń bez BIK

  • Oferuje minimum formalności – poza oświadczeniem nie wymaga żadnych dodatkowych zaświadczeń ani dokumentów.
  • Kredyt na dowód bez zaświadczeń daje wiele możliwości – pożyczkobiorca może pożyczyć niewiele i na krótki okres kredytowy, albo bardzo dużo , w systemie ratalnym.
  • Pożyczka online – dla wielu pożyczkobiorców opcja wypełnienia wniosku przez internet jest ogromną korzyścią. Wpływa również na skrócenie całej procedury.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *