chirurg dziecięcy

W życiu zdarzają nam się różne sytuacje. Niejednokrotnie przeżywamy tzw. „dobrą passę”, gdy wszystkie nasze plany i zamierzenia udaje się z sukcesem zrealizować, jesteśmy szczęśliwi i po prostu wszystko układa się po naszej myśli. Bywa też jednak niestety tak, że zaczynają piętrzyć się przed nami problemy- jednym z nich może być na przykład poważna choroba- nasza bądź kogoś z naszych bliskich.

Choroba bliskiej osoby

Jest to bez wątpienia rzecz, która może poważnie wpłynąć nie tylko na nasze ciało, ale też psychikę- podczas, gdy martwimy się o dalszy los swój lub np. naszego dziecka, częste są czarne myśli, popadanie w rozpacz, czy nawet epizody depresyjne. To całkowicie normalne, że się boimy- ale z pomocą lekarza specjalisty możemy odzyskać nadzieję na lepsze jutro i wyjście z tego stanu.

Chirurg dziecięcy

Ważny jest wybór dobrego lekarza, który przeprowadzi nas przez proces leczenia- np. odpowiedni chirurg dziecięcy, który wykaże się profesjonalizmem i dobrym podejściem do młodego pacjenta, jest w stanie znacznie poprawić jego stan psychiczny i morale. Jak wiadomo, psychika ma ogromne znaczenie w procesie leczenia- jeżeli wykażemy się odpowiednio dobrym nastawieniem i wiarą w to, że uda nam się wyjść z choroby, to szanse na wyleczenie są znacząco większe. Najgorszym możliwym nastawieniem jest czarnowidztwo i brak zaufania do prowadzącego nas lekarza- na pewno nie pomoże to w szybkim wyjściu z choroby.

Psycholog

Jeżeli nie radzimy sobie z sytuacją i czujemy, że nas przerasta, to dobrym pomysłem będzie skorzystanie z wsparcia psychologa. Wiele osób obawia się pójścia do tego typu specjalisty i uznaje to za oznakę słabości- a jest to zdecydowanie zła postawa. Nie powinniśmy bać się odwiedzin u lekarza leczącego „choroby duszy”- tak samo jak choruje nasze ciało, tak również może chorować psychika, której powinniśmy udzielić odpowiedniej pomocy. Jak to bywa w przypadku każdego specjalisty- należy znaleźć osobę odpowiednią dla siebie, która wykaże się w stosunku do nas profesjonalizmem, zrozumieniem i wsparciem i w towarzystwie której poczujemy się komfortowo.

Jeżeli dany psycholog czy też lekarz innej specjalizacji (np. ginekolog) nie będzie nam odpowiadał- poczujemy, że w jakiś sposób np. narusza nasze granice bądź nie podoba nam się jakieś jego zachowanie- nie wahajmy się poszukać innej osoby. Ważne jest, byśmy w procesie leczenia czuli się bezpiecznie i by w miarę możliwości go nie utrudniać- a nieprzychylne zachowanie lekarza zdecydowanie nie ułatwiałoby przebiegu rekonwalescencji. Jeżeli nasza choroba jest poważna i potrzebujemy nagłej i profesjonalnej pomocy, często pytamy znajomych i rodzinę o polecenie dobrego specjalisty. Możemy również poszukać polecanych lekarzy na różnych forach, tutaj jednak powinniśmy uważać- często bowiem mają miejsce sytuacje, iż wynajęte osoby piszą dobre opinie o różnych usługach, produktach czy właśnie lekarzach. Bezpieczniej jest więc polegać na opinii osób zaufanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here