Fotelik bujany dla dziecka

Coraz więcej rodziców uważa wszelkie bujające leżaczki, nosidełka i foteliki za nieodzowne wyposażenie dziecięcego pokoju.

Fotelik bujany dla dziecka

Sprzymierzeniec w opiece nad maluchem. Niemowlaki uwielbiają być delikatnie bujane i kołysane. Dzieje się tak dlatego, że huśtany niemowlak odtwarza sobie stan i środowisko matczynego brzuszka, w którym było mu ciepło i dobrze. Z tego samego powodu maluszek utulany w foteliku szybciej zasypia, a samo lulanie do snu jest przyjemnym i prostym zabiegiem. Ten odwieczny rytuał kołysania do snu pociechy ma się dobrze i kolejne pokolenia chętnie go kultywują.

Nie brakuje też głosów napominających świeżo upieczonych rodziców. Nie kołysz i nie bujaj! Maluch się przyzwyczai i potem będzie kaprysił! Nie dasz rady! Tymczasem bujanie, lulanie niemowlaka ma ogromny wpływ na jego harmonijny rozwój. Okazuje się, że ruch kołysania pomaga w dojrzewaniu połączeń między neuronami w mózgu dziecka. Im szybciej tworzy się siatka współpracujących ze sobą komórek nerwowych tym lepiej dla wzrostu niemowlaka. Kolejnym plusem powtarzania przy maluchu zabawy z bujaniem jest fakt, że dzięki temu trenujemy u niego zmysł równowagi.

Pomagamy w koordynacji motorycznej i dzięki temu maluszek szybciej będzie świadomy swojego ciała i instynktownie nauczy się wykonywać samodzielne ruchy. Naukowcy dowiedli, że dzieci, które w pierwszych dwóch lata życia były często bujane i kołysane, szybciej przechodzą w kolejne etapy rozwoju. Chętniej podejmują próby siadania, raczkowania, turlania się,pionizacji ciała i oczywiście to, na co czeka cala rodzina, próby chodzenia. Jest jeszcze jeden ważny aspekt czynności kołysania naszego dziecka. Budujemy niepowtarzalną więź między opiekunami a samym niemowlakiem. Dziecko doświadcza spokoju, wyciszenia i czuje się bezpiecznie.

Perfekcyjny fotelik dla dziecka

Wielu producentów akcesoriów dla małych dzieci przygotowało ciekawą ofertę z propozycjami leżaczków, nosidełek i huśtawek. Rodzice którzy mają na swojej liście zakupowej fotelik bujany dla dziecka, nie będą rozczarowani wachlarzem asortymentu w polskich sklepach. Wśród modeli fotelików dla niemowlaków znajdziemy przykłady najprostszych konstrukcji bez dodatkowych funkcji. Są to takie modele, które właściwe przypominają nam foteliki samochodowe.

Mamy też bardziej zaawansowane produkty. Jeśli interesują nas nowinki, możemy wypróbować foteliki wyposażone w mechanizm wibracji. Standardem jest też opcja automatycznego bujania, włączania melodyjek, światełek i rożnych dźwięków. Nie zapomnijmy również sprawdzić czy wybrany przez nas model posiada atesty na wszystkie materiały użyte przy produkcji, czy są one zgodne z normami bezpieczeństwa. Zwróćmy uwagę na możliwość regulacji parametrów fotelika, czy może on nam posłużyć na kilka sezonów. Dobrze dobrany fotelik to przecież gwarancja uśmiechu maluszka i relaksu jego rodziców!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUdar serca
Następny artykułKocyki dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here