gory stolowe w polsce
fot. Pixabay.com

Od lat największą popularnością, biorąc pod uwagę wakacje w Polsce, cieszą się miejscowości nadmorskie oraz nasze Tatry. Nadal jednak udaje się znaleźć malownicze zakątki, do których nie przybywa tak ogromna rzesza turystów. Wspomnieć można chociażby o agroturystycznych Kaszubach, ale uwagę zwracają też Góry Stołowe. Jesteśmy pewni, że po tym tekście to właśnie one będą Twoim planem na wakacje 2021.

Góry stołowe – gdzie je znaleźć?

Nieopodal granicy z Czechami, tuż za Wrocławiem, niedaleko Kłodzka, Wałbrzycha i uzdrawiającej Kudowy oraz Polanicy Zdrój. Właśnie tam znajdziemy cudowne Góry Stołowe. Nieco tajemnicze, ale jakże piękne. Zaskakują tych dorosłych i małych turystów. Zachęcamy na wakacyjny urlop właśnie w tamte strony. Naprawdę jest co zwiedzać. Jeśli tylko rządowe restrykcje nie zabronią nam, by urlop wypoczynkowy mógł zostać spędzony poza domem, pakujcie bagaże i wyruszajcie na południe Polski. Jesteśmy przekonani, że Góry Stołowe zachwycą Was nie mniej niż tak popularne wśród Polaków wakacje w Chorwacji.

bledne skaly gory stolowe
fot. Pixabay.com

Góry Stołowe – plan na wakacyjny wyjazd

Jeśli na wakacje 2021 wybrałeś właśnie Góry Stołowe, to już wiemy, że wakacyjny wypoczynek będzie udany. Połączysz komfortowe odprężenie z turystyką na wysokim poziomie. I to dosłownie, bo w te wakacje zdobędziesz sporo szczytów.

Baza noclegowa w regionie Gór Stołowych jest świetnie rozbudowana. Bez problemu znajdziesz nocleg we wspomnianej już Polanicy Zdrój czy Kudowie Zdrój. To zresztą najlepsze miejscowości, wręcz kurorty turystyczne, które mogą być traktowane jako baza wypadowa. Co więcej, w ich centrum znajdują się pijalnie uzdrowicielskich wód, dzięki którym z tych wakacji wrócisz w pełni sił.

Co musisz koniecznie zwiedzić, wybierając wakacje w Górach Stołowych? Obowiązkowym punktem są szlaki, które prowadzą na Szczeliniec Wielki. To najwyższy masyw górski w tej okolicy. Piękne są też Błędne Skały, a dzieci z całą pewnością ucieszy wycieczka do pobliskiej Kopalni Złota. Jakieś 10 minut od Polanicy znajduje się też Kłodzko ze swoją Twierdzą – tę musi zwiedzić każdy miłośnik militariów.

Pamiętaj, że wybierając na wakacje Góry Stołowe, jesteś tuż obok Czech. Jeśli pandemia koronawirusa na to pozwoli, a rządy przygranicznych krajów na to pozwolą, koniecznie odwiedź naszych sąsiadów. W Czechach czeka tzw. Skalne Miasto oraz Safari ZOO – dzieci będą miały na pewno co opowiadać, kiedy po wakacjach pójdą do przedszkola.

gory stolowe w polsce
fot. Pixabay.com

Dlaczego warto wybrać Góry Stołowe na wakacje?

Brak tłumów, bliskość z naturą, aktywność fizyczna, ale jednocześnie pełen relaks. Do tego masa atrakcji turystycznych i ciekawostek geograficznych czy tych historycznych. W Górach Stołowych nie sposób się nudzić, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

W tej nieodkryty dla masowej grupy turystów region zachwyca różnorodnością. Zachwyceni będą fani zwiedzania zamków, sportowcy, którzy uwielbiają wspinaczki górskie, wszyscy, którzy chcą zadbać o wyszczuplenie ciała. Szlaki górskie pozwalają rezygnować z drakońskich diet typu 5 kg w miesiąc, za to wpłyną na odchudzanie bez wyrzeczeń i co ważne, bez efektu jojo, bo całkowicie zdrowo.

Góry Stołowe to też raj dla dzieci. Ciekawe masywy skalne przypominają rozmaite figury, do tego atrakcje turystyczne, które nie tylko bawią, ale też uczą. To świetna lekcja edukacyjna nawet podczas wakacji.

Jesteśmy pewni, że chociaż wakacje nad Bałtykiem kuszą i chętnie poleżelibyśmy na rozgrzanym na plaży piasku, to tak naprawdę Góry Stołowe zapewnią nam mnóstwo uciech. Są idealne na wakacyjny, chociażby kilkudniowy wyjazd. Pamiętajmy też, że rozległe tereny i jeszcze nie tak wielka popularność tej części naszego kraju sprawia, że z powodzeniem i bez dyskomfortu możemy tam zachować społeczną izolację. Wyobraź sobie tłumy nad morzem i pomyśl, jak naprawdę chcesz spędzić tegoroczne wakacje po tak ciężkim roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here