dziewczyna na diecie odchudzajacej
fot. Pixabay.com

Chcesz schudnąć szybko, bez wyrzeczeń, jedząc wszystko, a do tego bez efektu jojo? Od razu powiemy Ci, że taka dieta nie istnieje. Oczywiście, możesz schudnąć 5 kg w miesiąc, ale przy okazji zniszczysz swój organizm i w krótkim czasie zgubione kilogramy wrócą do Ciebie w nadmiarze. Lepsze jest zdrowe odchudzanie, dłuższe, ale za to skuteczne i trwałe.

Dieta cud – czy taka istnieje?

Czy wiesz, że większość osób, które decydują się na dietę odchudzającą, wybiera taką, która pozwala zrzucić zbędne kilogramy jak najszybciej? To ogromny błąd, ponieważ przyśpieszony proces metaboliczny następuje w wyniku niedostarczania optymalnej ilości wartości odżywczych, a te niezbędne są do prawidłowego funkcjonowania. Dieta wyniszcza organizm, odwadnia, niszczy odporność, prowadzi do anemii, osłabia koncentrację, procesy pamięci, nie mówiąc już o szybkim efekcie jojo, tragicznym stanie włosów, skóry i paznokci. Szybka dieta to odchudzanie zbyt drakońskie, takich trzeba unikać.

Pamiętajmy, że nie istnieje uniwersalna dieta cud. Takich w sieci znajdziemy multum. Zastanówmy się jednak, jaką gwarancję daje nam dieta jedna dla wszystkich, zgodnie z którą mamy zrzucać 5 kg w miesiąc, skoro nie uwzględnia ona indywidualnych potrzeb? Jak schudnąć stosując ten sam jadłospis w przypadku kobiet i mężczyzn? Dietetycy alarmują, przecież odchudzanie musi być zawsze dopasowane do stylu życia, prowadzonej aktywności fizycznej, stanu zdrowia, procesów metabolicznych. Co więcej, wyszczuplanie sylwetki musi przebiegać pod okiem specjalisty, który będzie kontrolował odchudzanie bez wyrzeczeń, ale za to skuteczne i trwałe. Warto zdać sobie sprawę, że głodówka nie może przynieść nic dobrego, pojawią się za to problemy zdrowotne oraz efekt jojo.

warzywa na odchudzanie
fot. Pixabay.com

Skuteczne diety odchudzające

Nie da się wskazać, która dieta na odchudzanie jest skuteczna. To kwestia indywidualna. Nie myśl, że jeśli Twoja przyjaciółka zrzuciła zbędne kilogramy, stosując określony jadłospis, Ty również osiągniesz takie same efekty. Może tak być, ale nigdy nie masz tej pewności.

W zakresie diet, dzięki którym udaje się zgubić nadmierne kilogramy panują też modowe trendy. Te promują najczęściej gwiazdy szklanego ekranu i celebryci, a ich nienaganna sylwetka ma być potwierdzeniem skuteczności.

Na fali popularności jest właśnie dieta Dąbrowskiej. To właściwie post leczniczy, którego utrata masy ciała jest jedynie skutkiem ubocznym. O tej metodzie gubienia tkanki tłuszczowej nie możemy powiedzieć nic złego. Rzeczywiście, uzdrawia ciało i umysł, jednocześnie pozwala uzyskać nienaganną figurę i niweluje szereg chorób. Na takie efekty można jednak liczyć, gdy post Dąbrowskiej będzie prowadzony pod kontrolą specjalisty.

Modna stała się też dieta ketogeniczna. Większość osób zastanawia się, jak jedzenie tłuszczu może odchudzać? Może, bo ta dieta zakłada minimalizowanie jedzenia węglowodanów. Czy polecamy tę dietę? Tylko tym, którzy nie mają problemów z wątrobą i układem trawiennym ani nerkami. Dieta keto może je znacznie osłabić.

kanapka
fot. Pixabay.com

Dieta odchudzająca a sport

Odżywiaj się po prostu zdrowo. Zrezygnuj ze słodyczy, cukru, potraw smażonych i mącznych oraz białego pieczywa. Nie pij alkoholu, napojów gazowanych. Spożywaj posiłki regularnie, pij dużo wody. Co istotne, zawsze wdrażaj sport, a aktywność fizyczna niech stanie się Twoim nawykiem. Nie musisz od razu wspinać się po górach, odchudzanie będzie wspierać też spacer w parku, joga, ćwiczenia rozciągające. Wraz z trendem na zdrowy tryb życia coraz więcej osób uprawia jogging, ćwiczy fitness, pływa. Bierz z nich przykład.

Pamiętaj, że droga do uzyskania wymarzonej figury nie zawsze jest prosta i szybka. Często trwa długo i jest pełna wyrzeczeń. Jest jednak warta, bo już za kilka miesięcy wakacje. Właśnie dzisiaj jest idealny moment na to, by zacząć. Do wakacji zdążysz zrzucić nawet kilkanaście kilogramów, by wyjść na plażę bez skrępowania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here