jak skanować

Skanowanie dokumentów to bardzo prosta czynność, dzięki której możemy zaoszczędzić sporo czasu, pieniędzy, a także przestrzeni. Nie musimy już dłużej wysyłać dokumentów pocztą, wystarczy chwila, aby mogły się one znaleźć nawet na drugim końcu świata. Poza tym dokumenty w wersji elektronicznej są zdecydowania bardziej praktyczne, a ich przechowywanie i konserwacja nie sprawia praktycznie żadnych problemów. Dokument zeskanowany to także dokument bezpieczny, spokojnie czekający w folderze na moment, w którym będzie potrzebny. Skanowanie dokumentów to świetne rozwiązanie dla firm, ale nie tylko. Zeskanowany dokument sprawdzi się także przy załatwianiu wielu codziennych spraw.

Na czym polega skanowanie?

Skanowanie cyfrowe to proces polegający na przechwytywaniu cyfrowych obrazów z pliku papierowego i ich przetwarzanie w wersję elektroniczną. Do skanowania służą specjalnie przygotowane do tego zadania urządzenia, tak zwane skanery. Na rynku są dostępne różne rodzaje tych urządzeń, jednak z reguły najbardziej podstawowe skanery są niezwykle proste w obsłudze.

Jak skanować dokumenty?

Obecnie do zeskanowania, oprócz tradycyjnego skanera, możemy użyć również telefonu. Smartfon z aparatem i odpowiednią aplikacją sprawdzi się doskonale zawsze wtedy, gdy nie mamy pod ręką normalnego skanera. Rozwiązanie to sprawdzi się w warunkach domowych, biuro będzie wymagało już nieco bardziej zaawansowanego sprzętu. Skanowanie dokumentów za pomocą smartfona polega na ustawieniu wybranego dokumentu tak, aby był dobrze widoczny i odpowiednio oświetlony. Gdy nasz dokument znajduje się już w prawidłowej pozycji, możemy przejść do wykonania zdjęcia. Należy pamiętać o tym, że zdjęcie nie może być ani zbyt ciemne ani rozmazane. Jakość zdjęcia odgrywa tutaj ogromną rolę. Cały proces kończy się przekonwertowaniem otrzymanego dokumentu w plik w formacie PDF. Dokument ten może zostać bez problemu wysłany na konkretny adres e-mailowy lub jeżeli zajdzie taka potrzeba, wydrukowany.

Jeżeli korzystamy z tradycyjnego skanera, proces skanowania będzie jeszcze prostszy. Zaczynając skanowanie umieszczamy wybrany dokument w specjalnym miejscu na skanerze. Należy pamiętać o tym, żeby nasz dokument był zwrócony w odpowiednią stronę, bowiem wiele urządzeń nie jest wyposażonych w opcję dwustronnego skanowania. Następnie musimy wybrać, w którym miejscu zapiszemy nasz plik. Modele, które obsługują sieć Wi-Fi umożliwiają zapisanie pliku na dowolnym podłączonym urządzeniu lub smartfonie. Skaner podłączony za pomocą kabla umieszcza zeskanowany dokument bezpośrednio w komputerze.

Przy skanowaniu należy także pamiętać o kilku dodatkowych aspektach, takich jak ułożenie papieru czy jego format. Nierówno ułożony papier może zniekształcić wygląd naszego dokumentu, często czyniąc go bezużytecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here