Jak skutecznie rekrutować w e-commerce

Popyt na zakupy online stale wzrasta. Robienie zakupów przez internet to oszczędność czasu, duży wybór i wygoda. Pandemia i wiążąca się z nią izolacja dodatkowo zwiększyły popularność tego rodzaju usług. W związku z tym rynek e-commerce rozwija się błyskawicznie. Wiele firm działających w internecie zostało postawionych przed zadaniem zbudowania zespołu e-commerce. Dzięki temu są w stanie skutecznie walczyć z konkurencją i pozyskiwać nowych klientów. Myślisz o rozwoju Twojej firmy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o rekrutacji w tej branży.

Poszukiwanie pracownika na własną rękę

Branża e-commerce to niezwykle szeroki zakres specjalizacji. Potrzebne są osoby do tworzenia strategii i wdrażania jej. W skład zespołu e-commerce najczęściej wchodzą specjaliści z zakresu SEO, SEM, kontentu czy marketingu. Każda z tych rekrutacji stanowi inne wyzwanie. Do każdej z nich potrzebna jest specjalistyczna wiedza, pozwalająca na weryfikację kompetencji kandydatów.

Samodzielna rekrutacja w zakresie e-commerce jest bardzo trudna. Przed nami stoi zadanie dobrania pracownika odpowiedniego do potrzeb firmy. Dodatkowo zachodzi potrzeba zweryfikowania wiedzy technicznej. Niezbędne będzie sprawdzenie znajomości programów potrzebnych w zakresie stanowiska. Dla rekrutacji SEO może być to na przykład Google Analytics czy Senuto. Nieumiejętnie przeprowadzony proces rekrutacyjny, w tej branży może prowadzić do ogromnych strat finansowych i czasowych.

Zatrudnianie z pomocą agencji rekrutacyjnej

Coraz większa ilość firm decyduje się na zlecenie rekrutacji specjalistom. W zakresie e-commerce i innych branż specjalistycznych warto zwrócić uwagę na agencje butikowe. Są to firmy działające w zakresie jednej branży lub jej wąskiego wycinka. Dzięki temu mają specjalistyczną wiedzę, która umożliwia sprawne i efektywne poszukiwanie pracowników.

Jedną z zyskujących popularność agencji butikowych jest Veritas Recruitment. Jest to firma zajmująca się rekrutacją w branżach digital i e-commerce. Firma składa się z headhunterów z wieloletnim doświadczeniem. Wieloletnie praktyka na rynku e-commerce umożliwia wyszukiwanie najlepszych talentów na rynku. Agencja weryfikuje umiejętności kandydatów już na pierwszym etapie rekrutacji, oszczędzając czas zarówno pracodawcy, jak i kandydata. Potrzebujesz pomocy w rekrutacji? Tutaj sprawdzisz ofertę agencji Veritas Recruitment na stronie: Rekrutacja digital marketing.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here