Jak zgrać muzykę na iphone?

Jesteś zainteresowany/a zgraniem muzyki na swoje urządzenie mobilne czyli w tym przypadku iphone i co w tym momencie należy zrobić? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta, ale wcale nie taka oczywista. W przypadku smartfonów działających na systemie Android sprawa jest mniej skomplikowana co jednak nie oznacza, że w przypadku Iphone jest to tak zagmatwane. Od czegoś jednak trzeba zacząć cały proces.

Jak zgrać muzykę na iphone?

W pierwszej kolejności krok jaki powinniśmy podjąć to pobranie bezpłatnej aplikacji iTunes na komputer. Instalacja i przebieg wszystkich procesów wygląda identycznie w przypadku korzystania z systemu Windows i macOS. Kiedy ukończymy pomyślnie proces instalacji programu, przechodzimy do kolejnego kroku jakim jest zgrywanie muzyki, którą jesteśmy zainteresowani. Posiadając otwarte okno programu iTunes, wchodzimy na górze w opcje, odnajdujemy pozycję o nazwie PLIK, klikamy w nią i z pojawiającego się okna wybieramy komendę ,,dodaj do biblioteki”.

W tym momencie zaznaczamy wszystkie utwory, które chcemy mieć na naszym urządzeniu mobilnym i klikamy polecenie ,,OTWÓRZ”. Po tej czynności pliki muzyczne zostaną automatycznie wgrane do biblioteki programu. Jednak to nie koniec czynności, które musimy wykonać. Jednak wystarczy jeszcze odrobina cierpliwości ponieważ można powiedzieć, że najgorsze już za nami. Pozostało naprawdę niewiele. Aby mieć pewność, że wszystko do tej pory wykonaliśmy poprawnie możemy włączyć poszczególne kawałki z poziomu biblioteki i zobaczyć czy muzyka się odtwarza. Jeśli po wciśnięciu PLAY słyszymy głos to znaczy, że możemy śmiało przejść do końcowego etapu zgrywania na nasze urządzenie mobilne.

Dalsze kroki

Z poziomu programu iTunes klikamy w ikonkę iphone. Najważniejszym aspektem w tym momencie (aby wszystko przebiegło poprawnie) jest podłączenie telefonu do komputera. Jeśli te warunki zostały spełnione to idziemy dalej. Po kliknięciu w ikonkę telefonu po lewej stronie rozwinie się coś na wzór paska narzędzi. Nas interesuje zakładka o nazwie muzyka. I w tym momencie w końcu odpowiemy sobie na pytanie ,,jak zgrać muzykę na iphone”. Musimy kursorem myszy najechać na pole o nazwie ,,muzyka” i kliknąć w nie.

W programie pokaże się nowe okienko gdzie będziemy mogli zsynchronizować muzykę z urządzeniem. Jest to ostatni krok. Zaznaczamy ptaszkiem opcję synchronizacji i czekamy chwilę. Przed naszymi oczami powinien pokazać się komunikat o tym, że iphone może być w jednym momencie zsynchronizowany tylko z jedną biblioteką. Oznacza to nic innego jak to, że gdy zdecydujemy się na dokonanie tej czynności, wszystkie poprzednie pliki należące do tej konkretnej biblioteki się usuną, a wybrane pozycje muzyczne pojawią się na naszym iphone. Jeśli klikniemy w opcję ,,usuń i synchronizuj” zakończymy powodzeniem cały proces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here