hustawka ogrodowa
fot. Pixabay.com

Rodziny z dziećmi najczęściej wybierają nieruchomości, do których przynależy chociaż mały ogródek. To dlatego, że wolna przestrzeń na świeżym powietrzu daje możliwość aranżacji kącika zabaw dla najmłodszych. To opcja wygodna, ale także atrakcyjna, bo własny kącik zabaw dla dziecka w ogródku daje optymalny komfort i wygodę. Jak zorganizować miejsce w ogródku dla dzieci? Przedstawiamy kilka propozycji.

Plac zabaw w małym ogródku

Nic dziwnego, że największą popularnością cieszą się wolnostojące domy z okazałymi ogrodami. Pandemia koronawirusa pokazała, jak bardzo atrakcyjne są takie inwestycje. Podczas gdy mieszkańcy blokowisk mieli do dyspozycji jedynie maleńkie balkoniki, tak właściciele domów mogli korzystać ze strefy na wolnym powietrzu. Namiastką takiej swobody są też mieszkania w szeregowcach, bliźniakach czy czworakach, a ogródek w segmencie pozwala uzyskać dokładnie taki sam komfort.

Nawet na niewielkiej przestrzeni, bo przecież taką daje mały, przydomowy ogródek o mniej więcej 60 metrach kwadratowych, z powodzeniem udaje się wygospodarować atrakcyjny plac zabaw. Oczywiście, ogródek dla dziecka nie powinien zająć całej wolnej powierzchni, bo taras w ogródku jest równie ważny, natomiast nie da się ukryć, że może stanowić jego sporą część.

Praktyczny ogródek może zakładać postawienie domku na akcesoria ogrodowe, który w okresie letnim sprawdzi się idealnie jako miejsce zabaw dla najmłodszych. Ogromnym powodzeniem cieszą się zresztą modułowe zestawy, w tym domek ogrodowy, z którego można zjeżdżać na zjeżdżalni, a jeden bok może stanowić ścianka wspinaczkowa. Tuż obok może stać huśtawka ogrodowa oraz piaskownica z zadaszeniem. Jeśli ogród przy domu ma podłoże trawiaste, świetnie sprawdzi się w nim trampolina, dzieci uwielbiają tego rodzaju rozrywkę.

piaskownica ogrodowa
fot. Pixabay.com

Akcesoria dla dzieci do ogródka

Maluchy uwielbiają pomagać we wszelkich pracach ogrodowych. Zestaw łopatek, grabki, łopatki, mała taczka do przewożenia piachu, tyle wystarczy, by mały ogrodnik mógł pomagać we wszelkich pracach ogrodowych. Już kilkulatek skutecznie wyrwie chwasty z grządek czy podleje kwiaty deszczówką.

Ogródek w bliźniaku czy innej nieruchomości, która pozwala cieszyć się wolną przestrzenią na świeżym powietrzu, to też idealne miejsce do uprawiania wszelakich sportów. Mały ogródek sprawdzi się jako teren do grania w piłkę, jazdy na rowerze czy organizacji gier plenerowych. Ogródek w szeregowcu jest doskonałym miejscem, by pograć w badmintona, a nawet siatkówkę. Musisz wiedzieć, że na tej małej przestrzeni zmieści się też basen ogrodowy.

dziecko w ogrodzie
fot. Pixabay.com

Ogródek dla dziecka – bezpieczeństwo to podstawa

Pamiętaj, że ogród przy domu musi być w pełni bezpieczny dla dzieci, a maluchy muszą przebywać w nim zawsze pod opieką osób dorosłych. Nie ma możliwości, by zabawa w basenie mogła odbywać się samodzielnie, dokładnie to samo dotyczy wspinania się po ściance czy zjazdów z wysokiej zjeżdżalni.

Co więcej, przydomowy ogródek musi zawierać tylko najlepszej jakości, certyfikowane elementy wyposażenia, a plac zabaw musi podlegać corocznej kontroli technicznej. Wszelkie usterki muszą być naprawiane natychmiast, stanowią bowiem niemałe zagrożenie dla dzieci.

Uwagę warto zwrócić także na bezpieczną roślinność w przydomowym ogródku. Musisz wiedzieć, że niektóre kwiaty, chociaż okazałe i piękne, są trujące, a ciekawski kilkulatek nie może mieć do nich bezpośredniego dostępu.

Plac zabaw w ogródku a styl aranżacji

Co ciekawe, dzisiaj nawet kącik zabaw dla dzieci w ogródku można zorganizować zgodnie z obowiązującymi trendami mody. Hitem są praktyczne place zabaw, które rodzice mogą stworzyć samodzielnie. W ich skład wchodzą tablice manipulacyjne, pompka do wody, bezpieczne tory przeszkód. Patrząc na plac zabaw w ogródku, najlepiej sprawdza się styl klasyczny, który zawiera zawsze funkcjonalne, najlepszej jakości elementy. Klimat romantyczny czy ten boho będzie pięknie wyglądał, ale jeśli weźmiemy pod uwagę taras w ogrodzie. Dziecięcy raj ma być zaś kolorowy, pełen baśniowych akcentów, bo taki jest najbardziej atrakcyjny dla najmłodszych. Moda nie ma tutaj zupełnie żadnego znaczenia.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here