Karmienie piersią - jak długo?

Jeżeli zdecydowałaś się na karmienie swojego dziecka piersią, możesz być pewna, że jest to najlepsza decyzja, jaką tylko mogłaś podjąć, bo nie ma lepszego i zdrowszego pokarmu dla maluchów od mleka matki. Teraz tylko pozostaje sobie zadać pytanie, jak długo ten stan należy utrzymać? Czy najlepiej karmić dziecko aż do pozbycia się całego pokarmu, czy może warto by było w pewnym momencie je przerwać? Karmienie piersią – jak długo? Dziś omówimy sobie ten temat, aby wszystko stało się dla ciebie jasne i abyś w końcu dowiedziała się, jak rzeczywiście powinnaś zadbać o swoją pociechę, by zapewnić jej to, co dla niej absolutnie najlepsze.

Metody karmienia piersią

Istnieją dwie metody karmienia dzieci piersią. Możesz żywić swoją pociechę wyłącznie własnym pokarmem, rezygnując z podawania jej jakichkolwiek innych produktów i to nawet podczas cieplejszych dni czy wtedy, gdy maluch będzie grymasić i nie będzie chciał przyssać się do piersi. Ta metoda jest dość często wybierana. Łatwo wcielić ją w życie, bo wychodzi ona dość naturalnie i nie trzeba z nią kombinować, bo nie trzeba zastanawiać się nad tym, co takiego jeszcze można by było podać dziecku, aby jego dieta stała się bardziej wartościowa. Druga technika karmienia polega z kolei na stosowaniu tzw. diety mieszanej. W jej przypadku mleko matki jest łączone z innymi wartościowymi i dobrymi dla dziecka pokarmami. Czasami to twój lekarz może zalecić ci zastosowanie konkretnej metody karmienia – jeżeli tylko mu ufasz, zastosuj się do jego rady.

Karmienie piersią – jak długo?

Pora odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie z całego tego tekstu, które na pewno jest dla ciebie najbardziej interesujące. Skoro bowiem zajrzałaś właśnie tutaj, najprawdopodobniej albo już teraz karmisz swojego bobasa piersią, albo już niedługo będziesz to robić, gdy już poród się odbędzie. No to jak to tak właściwie jest z tym naturalnym karmieniem? Kiedy można uznać je za prawidłowe i przede wszystkim dobre dla dziecka? Karmienie piersią – jak długo? Otóż ogólna zasada jest taka, że każda mama, która decyduje się na naturalne karmienie, powinna karmić w ten sposób swoją pociechę przynajmniej do momentu, w którym ukończy ona szósty miesiąc życia. To absolutnie minimum. Musisz się go trzymać, skoro już zdecydowałaś się karmić dziecko naturalnie. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której matka traci pokarm i z tego powodu nie jest w stanie podawać o dziecku.

Następnie, gdy twoja pociecha osiągnie już wiek sześciu miesięcy, możesz zacząć delikatnie modyfikować jej dietę i wprowadzać do niej inne pokarmy. To ważne, by taką dietę zacząć rozszerzać tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Dziecko musi przyzwyczajać się do innych „normalnych” pokarmów. W przeciwnym wypadku później nie będzie chciało ich jeść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here