Kocyki dla dzieci

Zanim młodzi bardzo szczęśliwi rodzice będą cieszyć się z narodzin swojego pierwszego dziecka, najpierw muszą kupić odpowiednią wyprawkę. Jednym z elementów powinien być tutaj koc. Nic dziwnego. Dzięki niemu można otulić niemowlaka oraz sprawić, że łatwiej on zaśnie. Powstaje więc pytanie: jakie kocyki dla dzieci są najlepsze?

Kocyki dla dzieci

Odpowiedź na takie pytanie nie jest skomplikowana. Najważniejsze, aby kocyk spełniał zarówno funkcje praktyczne (użytkowe), jak i przyciągał wzrok pięknymi walorami estetycznymi. Po pierwsze należy zwracać uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Tkanina musi być w stu procentach bezpieczna dla skóry i charakteryzować się niezwykle wysoką jakości. Tylko wtedy po wielokrotnym praniu takie przykrycie będzie nadal wygodne (przyjemne w dotyku), bardzo miękkie i jednocześnie wyraźnie elastyczne. I co ważne, nie rozpruje się po częstym używaniu. Jeżeli chodzi o grubość materiału, to pamiętajmy, że warto go dobrać nie tylko ze względu na przeznaczenie, ale także na porę roku. Po drugie, równie istotnym aspektem przy kupowaniu jest rozmiar. W przypadku noworodka najlepszy okaże się najmniejszy kocyk o wymiarze: 65 x 75 cm. Trzeba jednak pamiętać, aby nie wybierać pledzika zbyt dużego. Zawsze powinien być on bezpośrednio dopasowany do wieku oraz wzrostu dziecka (dziewczynki i chłopca).

Bezpieczna tkanina

Wspominaliśmy wyżej o bezpiecznej tkaninie. To bardzo ważne. Kocyki dla dzieci nie mogą przecież podrażniać niezwykle delikatnej skóry niemowlaka oraz powodować alergię i różne uczulenia. Najlepsza jest więc oddychająca włóknina silikonowa z odpowiednim certyfikatem jakości. Wówczas jest pewność, że nie wystąpi żadne ryzyko pojawienia się czerwonych plam na plecach, nogach czy brzuszku.

Walory estetyczne

Przejdźmy teraz do walorów estetycznych. Kocyk powinien charakteryzować się ciekawymi wzorami oraz kolorystyką. Zaglądając do każdego sklepu, który zajmuje się sprzedażą artykułów dziecięcych, można trafić na setki różnych koców. Mają one naszyte postacie z bajek albo zaskakują innymi, niesamowitymi nadrukami. Bogata kolorystyka powoduje, że łatwo dopasować kocyki dla dzieci w taki sposób, aby komponowały się z wyglądem pokoju. Oczywiście, dodatkowo warto zwrócić uwagę również na to, czy taki produkt można bez problemu utrzymać w czystości. Niestety, będzie on często ubrudzony piciem, jedzeniem itp. Pojawią się na nim plamy. Właśnie dlatego należy kupić kocyki, które śmiało da się wyprać w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Trzeba tylko pamiętać, by stosować odpowiednie, delikatne detergenty i zrezygnować z wybielaczy. Kiedy już wyjmiemy koc z pralki, to na koniec będziemy chcieli go wyprasować. Róbmy to do strony bawełnianej, przy maksymalnej temperaturze wynoszącej 110 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here