Łóżko z materacem

Łóżko to kluczowy element wyposażenia każdej sypialni. Niezależnie od Twojego stylu i trybu życia, łóżko z pewnością pomoże Ci się zregenerować ciało i odzyskać siły. Dlatego warto wybierać łóżka dopasowane do Twoich oczekiwań zarówno pod kątem rozmiaru, jak i sposobu konstrukcji. Poniżej skupiamy się na jednym z najchętniej wybieranych modeli – jakim jest łóżko z materacem. Najczęściej ma ono formę drewnianego stelażu oraz nakładanej na niego ramy, które stanowią podstawę dla materaca. Z tekstu poniżej dowiesz się jakie parametry zakupowe mają największe znaczenie w trakcie poszukiwania łóżka do sypialni oraz jak rozpoznać dobrej jakości łóżko z materacem od jego mniej komfortowych odpowiedników. 

Łóżko i jego konstrukcja – wygodny i regenerujący sen 

Łóżka mogą być wykonane na różne sposoby. W ich konstrukcji najczęściej wyróżnia się stelaż, ramę, zagłówek oraz nóżki. Oczywiście, poszczególne dostępne modele mogą posiadać także dodatkowe komponenty użytkowe i funkcjonalne, które zwiększą przyjemność korzystania z nich. Polecamy sięgać w pierwszej kolejności po łóżka o stelażu drewnianym lub metalowym, które okazują się najbardziej wytrzymałe oraz odporne na upływ czasu i nacisk sił fizycznych. Rama może być drewniana, a jej rozmiar powinien odpowiadać szerokości i długości stelaża.

Zagłówek jest istotny jeśli należysz do osób, które lubią spędzać długie wieczory w łóżku. Najchętniej po zagłówek sięgają amatorzy lektury do snu, a także osoby planujące długie wieczorne seanse filmowe. Zagłówek pełni rolę wygodnego oparcia, które pomoże Ci w przyjęciu komfortowej pozycji oraz utrzymaniu jej przez kilka godzin. 

Nóżki to elementy opcjonalne, które nie występują we wszystkich łóżkach. Warto wybierać wyposażone w nie meble wówczas, gdy pragniesz postawić je w sypialni osoby starszej lub cierpiącej na problemy ruchowe. Im łóżko będzie wyższe, tym łatwiej będzie schodzić z niego i wchodzić na nie przed snem. Warto upewnić się, czy wysokość danego łóżka sięga na 60-70 cm lub więcej, czyli mniej więcej do poziomu kolan. 

Łóżko z dopasowanym materacem – dla optymalnego odpoczynku

Na jakość snu ma wpływ materac, na którym Twoje ciało będzie odpoczywać. Obecnie, łóżka z materacami wybierane są coraz częściej, zastępują popularne jeszcze niedawno łóżka tapicerowane.  Niemal każdy sklep posiada na stanie łóżko z materacem dostępne od ręki, które może stać się wyposażeniem Twojej sypialni. 

Wybór materaca należy rozpocząć od wyboru rozmiaru, który powinien odpowiadać samemu łóżku. Ważna jest też konstrukcja, a przede wszystkim zastosowana technologia sprężynowa. Polecamy zwrócić szczególną uwagę na ofertę materacy kieszeniowych oraz bonellowych, które gwarantują najwyższy komfort w czasie snu, niezależnie od Twoich predyspozycji oraz preferencji.

By zabezpieczyć materac przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniem, warto sięgać po dedykowane pokrowce osłaniające. Mają one najczęściej formę dużych powierzchniowo płacht, które nakładasz na materac. Mogą być wyposażone w gumki zaczepiające bądź inne proste formy mocowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here