stolica polski warszawa
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że w 2019 roku Polskę odwiedziło ponad 21 milionów turystów? Nie bierzemy pod uwagę roku 2020, który ogarnięty był pandemią koronawirusa, co skutecznie zablokowało wszelkie wyjazdy. Statystyki jasno jednak wskazują, że miasta Polski stają się coraz bardziej modne pod względem turystycznym, ale także jako miejsce do życia.

Które miasta Polski wybierają turyści?

Wygrywa oczywiście Warszawa, bo to stolica naszego kraju. Warszawa nie odstaje od innych europejskich miast. To tutaj turyści znajdują szereg obiektów zabytkowych, ale też rozrywkowych. Stolica cieszy się doskonałą infrastrukturą i świetnym zapleczem noclegowym. Doceniają to zresztą studenci zza granicy, którzy coraz tłumniej przybywają do Warszawy, by pobierać edukację.

Modny jest również Wrocław, Poznań, Kraków, Trójmiasto. Latem turyści przyjeżdżają do kurortów nadbałtyckich, zimą chętnie szusują na nartach w polskich górach. Wszystko dlatego, że poziom oferowanych warunków turystycznych nie odbiega u nas od tych z Europy, za to ceny są u nas nadal niższe.

Warto wspomnieć także o tym, że modne miasta Polski przyciągają nie tylko turystów, którzy chcą lepiej poznać nasz kraj. To do nas przyjeżdża ogromna liczba studentów. Zdobywają wykształcenia, a potem pierwsza praca po studiach zatrzymuje ich na stałe.

krakow miasto polski
fot. Pixabay.com

Studenci w Warszawie

Największa liczba studentów przybywa oczywiście do Warszawy. To tutaj funkcjonuje najwięcej uczelni wyższych, a metropolia pozwala, by studenci w Warszawie mogli żyć na wysokim poziomie. Co więcej, polskie uczelnie wyższe oceniane są niezwykle wysoko w rankingach, patrząc na poziom zdobywanej wiedzy.

Najwięcej studentów zza granicy przyjeżdża do nas z Ukrainy. To ci sami, którzy zadają sobie pytanie, gdzie szukać pracy i znajdują ją właśnie u nas. Polski rząd od dawna stosuje przecież uproszczone zasady zdobywania legalnego pobytu oraz legalnej pracy obywatelom Ukrainy w naszym kraju. Bez problemu mogą tu też studiować.

O czym należy jeszcze wspomnieć? Studenci przybywający do Warszawy, ale też innych miast w naszym kraju, mogą liczyć na świetnej jakości zaplecze noclegowe. Coraz mniej osób wybiera akademiki na rzecz wynajmu prywatnych mieszkań czy apartamentów.

praca w miescie
fot. Pixabay.com

Praca w Polsce

Trzeba zaznaczyć, że modne miasta w Polsce oferują też dobry rynek pracy. Docenili to nie tylko Ukraińcy, ale i inni mieszkańcy Europy, nie wspominając już o naszych rodakach, którzy wreszcie przestali tłumnie wyjeżdżać na Zachód. Wynagrodzenie w Polsce staje się zbliżone do warunków europejskich, a możliwość rozwoju nierzadko jest wręcz większa i bardziej dogodna. Czy wiesz, że to na terenie Polski swoje siedziby licznie zakładają międzynarodowe koncerny? Teren naszego kraju leży w strategicznym punkcie, spoglądając na mapę całej Europy, nadal posiadamy też wolne tereny inwestycyjne. Praca podczas pandemii koronawirusa była nieco utrudniona, ale i tak Polska odnotowała niewielki kryzys gospodarczy, jeśli weźmiemy pod uwagę inne kraje Europy.

Warto również podkreślić, że w Polsce nadal brakuje pracowników. Wszystko przez naszych rodaków, którzy po wejściu Polski do Unii Europejskiej wyjechali na Wyspy czy do Niemiec i tam układają sobie życie. Korzystają z tego obywatele Ukrainy, którzy właśnie u nas mogą liczyć na zawodowy rozwój, liczne szkolenia zawodowe, ale też życie w godnych warunkach i pełnym bezpieczeństwie.

Wakacje w Polsce

Nie musisz wyjeżdżać z Polski, by spędzić doskonały urlop. Musisz zdać sobie sprawę, że nasz kraj uważany jest za jeden z najpiękniejszych w całej Europie. Mamy dostęp do morza, gór, jezior, zróżnicowany teren pozwala wybrać wypoczynek wedle indywidualnych preferencji. Obcokrajowcy przybywają do modnych miast Polski, ale coraz częściej wybierają też gospodarstwa agroturystyczne na terenach wiejskich. Każdego roku odnotowuje się coraz większą liczbę turystów odwiedzających nasz kraj. Czy jesteś pewny, że musisz spędzać wakacje za granicą? Dzisiaj to tak ważne, by wspierać lokalnych przedsiębiorców.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here