wakacje nad morzem
fot. Pixabay.com

Tegoroczne wakacje będą pełne niespodzianek i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Rok z pandemią koronawirusa spowodował, że już niczego nie jesteśmy pewni. Czy planować wakacje nad Bałtykiem, a może jednak granice będą przejezdne i można będzie obrać dalszy, zagraniczny kierunek? Czy w tym roku znowu ogromną popularnością będzie cieszyć się Chorwacja?

Wakacje nad polskim morzem

Pewne jest, że wakacje 2021 nad Bałtykiem będą udane, o ile w ogóle się odbędą. Podczas tegorocznej zimy wręcz zadziwiły nad rządowe obostrzenia, zgodnie z którymi hotele i inne miejsca noclegowe musiały pozostać zamknięte. O ile dzisiaj, już po feriach zimowych baza noclegowa jest dostępna, to restauracje i wszelkie lokale gastronomiczne nadal nie mogą przyjmować gości. Jeśli tak zachowany reżim sanitarny będzie funkcjonował także latem, możemy myśleć, że urlop wakacyjny po prostu nie zostanie zrealizowany.

Jeśli jednak branża turystyczna w naszym kraju będzie miała szansę na przyjmowanie turystów, to czy wakacje w Polsce są dobrym pomysłem? Wszyscy pamiętamy widok nadbałtyckich plaż podczas ubiegłorocznej majówki, Bożego Ciała czy ścisłego sezonu wakacyjnego. W większych kurortach trudno było o wolne miejsce na plaży, a kolejki do smażalni ryb skutecznie zniechęcały.

Jeśli wakacje nad Bałtykiem, to raczej w mniejszych miejscowościach. Dzięki temu wesprzemy lokalnych przedsiębiorców i spędzimy wakacyjny wypoczynek z daleka od tłumów. To chyba najbardziej komfortowa opcja i ta najbezpieczniejsza. Pamiętajmy, że przecież pandemia koronawirusa trwa i nadal odnotowywana jest ogromna liczba zarażeń oraz niestety zgonów. Szczepienia jak narazie nie dają pożądanego efektu, bo robi się ich po prostu za mało.

plaza nad morzem
fot. Pixabay.com

Wakacje 2021 za granicą

Jeśli jednak granice pozostaną otwarte, możemy myśleć o zagranicznych wojażach. Czy wiesz, że w ubiegłym roku wakacje w Chorwacji wybrała rekordowa liczba Polaków? A przecież już wtedy panowała pandemia koronawirusa. Wszystko dlatego, że wakacyjny wyjazd do tego bałkańskiego kraju pozostaje wciąż bezpieczną opcją. Na wakacje w Chorwacji można wybrać się samochodem, korzystając chociażby z tras tranzytowych, czyli bez zatrzymywania się na nocleg. Trasa z Polski zajmuje jakieś 12 godzin, więc spokojnie można ją zrealizować „na raz”.

Chorwacja zaskakuje pięknymi widokami, egzotycznym krajobrazem, cudowną pogodą, krystaliczną i ciepłą wodą Adriatyku. Co ważne, Chorwacja na wakacje wcale nie jest droższa, aniżeli wakacje nad Bałtykiem. Okazuje się, że coraz więcej turystów rezygnuje z urlopu nad naszym morzem właśnie przez zbyt wysokie ceny. Jeśli dodamy do tego jeszcze niepewność pogody, niezbyt czystą i jakże lodowatą wodę Bałtyku, wybór jest chyba prosty.

dubrownik w chorwacji
fot. Pixabay.com

Jak zaplanować wakacje 2021?

Czy planujesz tegoroczne wakacje? Zastanawiasz się, gdzie na wakacje? Podpowiadamy, że możesz nawet dokonać wstępnych rezerwacji. Najlepiej zrobić to na portalach, które oferują noclegi w wybranym miejscu bez zaliczek, z dogodnym terminem anulowania urlopu, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tym samym, możesz spokojnie zarezerwować nawet kilka obiektów w różnych stronach kraju i świata, a dopiero później zdecydować o konkretnej destynacji na wakacje. Wiemy przecież, jak niepewna jest obecna sytuacja w związku z pandemią.

Na wakacyjny wyjazd możesz się jednak przygotować i nie mówimy tylko o rezerwacji miejsca noclegowego. Kup letnie ubrania, zadbaj o wyszczuplenie sylwetki. Pomoże Ci w tym dieta bez wyrzeczeń, bo masz jeszcze sporo czasu. Zawsze możesz szybko skorzystać z oczyszczającej diety Dąbrowskiej albo zastosować dietę typu 5 kg w miesiąc. Pamiętaj tylko, by zwracać przy tym uwagę na niwelowanie cellulitu oraz, by nie dopadł Cię efekt jojo.

Jesteśmy pewni, że mniej więcej w maju wszystko zacznie wracać do normy, przecież żadna gospodarka nie może sobie pozwolić na restrykcje w wakacje. Oczywiście, nie mamy pewności, a wiele decyzji rządu nadal mocno zaskakuje. My szykujemy się na wakacje i na pewno nie będą to wakacje w mieście. Jesteśmy pewni, że wypoczniemy po tym trudnym dla wszystkich roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here