wakacje w warszawie
fot. Pixabay.com

Większość Polaków nie planuje tegorocznych wakacji. Nie rezerwujemy noclegu, nie wybieramy nawet kierunku, w którym chcielibyśmy spędzić wakacyjny urlop. Wszystko przez pandemię koronawirusa, która sprawia, że rządowe obostrzenia nie pozwalają nam na jakąkolwiek aktywność. W okresie ferii zimowych cała baza noclegowa pozostawała zamknięta, do dzisiaj restauracje nie przyjmują gości, a większość atrakcyjnych obiektów turystycznych nie funkcjonuje. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wakacje 2021 odbywać się będą w mieście. Czy wakacje w mieście muszą być nudne? Absolutnie nie.

Wakacje w mieście – jak je zorganizować?

Jeśli mieszkasz w dużej metropolii, to zapewne nie masz czasu na to, by dokładnie zwiedzić to miasto. Lato w mieście da Ci taką możliwość. Wakacje w Polsce również mogą być atrakcyjne i wcale nie muszą to być wakacje nad Bałtykiem czy w Górach Stołowych. Warszawa, Kraków, Wrocław, Trójmiasto, oferują naprawdę liczne rozrywki, z których mogą każdego dnia korzystać mieszkańcy tych miast.

Przygotuj tylko dobry plan zwiedzania. Pamiętaj, że wakacyjny wypoczynek w miejskim skwarze może jednak męczyć. Każdego dnia zakładaj najwięcej kilka godzin zwiedzania. Bierz pod uwagę nie tylko przestrzenie zamknięte, ale przede wszystkim te otwarte, pełne naturalnego bogactwa przyrody. Musisz wiedzieć, że dobra organizacja sprawi, że wakacje w mieście mogą być naprawdę atrakcyjnie nie tylko dla tych dużych mieszkańców, ale także dla dzieci. Sam fakt, że nie muszą spędzać kolejnego dnia w przedszkolu, zapewne ucieszy Twoją latorośl.

krakow miasto polski
fot. Pixabay.com

Najczęściej odwiedzane miasta Polski

Opisując możliwości, jakie dają wakacje w mieście, opiszemy tylko te najbardziej popularne, które każdego roku odwiedza rekordowa liczba turystów. Co ciekawe, urlop wakacyjny w naszym kraju wybierają coraz częściej turysty spoza granic. Nasz kraj jest niezwykle popularny wśród Niemców, ale też Anglików.

Chyba żadnym zaskoczeniem nie będzie fakt, że na wakacyjny wyjazd najczęściej planowana jest Warszawa? To stolica Polski, pełna obiektów zabytkowych, historycznych, kulturalnych i zabytkowych. Oczywiście, wakacyjny wypoczynek można spędzić w Warszawie, zwiedzając Starówkę. Zamek Królewski czy Muzeum Powstania Warszawskiego. My polecamy jednak Bulwary Wiślane, Łazienki Królewskie, Pałac wraz z ogrodem w Wilanowie czy ogród botaniczny w podwarszawskim Powsinie. To dlatego, że te miejsca dadzą chwilę odetchnienia, a bliskość natury pozwoli nam odczuć relaks, niczym jak wakacje nad Bałtykiem.

Wrocław – w tym mieście nie sposób pominąć Afrykarium, Oceanarium i ZOO. Te miejsca uznawane są za jedna z najlepszym i najnowocześniejszych w całej Europie. Polecamy Wrocław, szczególnie jeśli na wakacje 2021 wybierasz się w Góry Stołowe, to dosłownie „rzut beretem”.

Świetne wakacje w mieście można spędzić też w Trójmieście. Zacząć należy od pobliskiego aquaparku z rekinami w Redzie, ale czas spędzać można również na plaży. Dzięki temu zupełnie nie odczujemy, że jesteśmy w metropolii. Wakacyjny wypoczynek na deptaku w Sopocie, a może w porcie w Gdyni? Przecież miliony turystów przyjeżdża tutaj właśnie na urlop. Jeśli mieszkasz w Trójmieście, masz ogromne szczęście, nie musisz wyjeżdżać na wakacje, co akurat w czasie pandemii koronawirusa może być całkiem trafnym pomysłem.

warszawska starowka dla studentow
fot. Pixabay.com

Podsumowanie

Czy wiesz, że tylko połowa Polaków w ogóle wyjeżdża na wakacje? Nie ma na to wpływu pandemia koronawirusa, ale ogólny stan materialny naszego społeczeństwa. Nie stać nas na wakacje w Polsce, nie mówiąc już o zagranicznych wyjazdach. Niestety, kryzys wywołany pandemią może to zjawisko jeszcze bardziej pogłębić.

Nic straconego, jak przedstawiliśmy, również wakacje w mieście mogą być cudowne. Pomyśl dobrze, może masz rodzinę w którymś z tych miast i możesz się u niej zatrzymać na kilka dni? Może mieszkasz niedaleko i całodniowy wypad nie będzie stanowił problemu?

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here