zakupy w internecie
fot. Pixabay.com

Polacy są pionierami, nie tylko biorąc pod uwagę zakupy w internecie, ale w ogóle uwzględniając zainteresowanie nowoczesną technologią. E-commerce rozwija się u nas niezwykle prężnie, a każdego miesiąca wzrasta liczba użytkowników sieci, którzy wybierają zakupy online. Wpływ na to ma również pandemia koronawirusa.

Zakupy w sieci w czasach pandemii

Czy wiesz, że nawet 70% wszystkich użytkowników internetu, realizuje zakupy online przynajmniej raz w miesiącu? Większość potwierdza, że z tej dogodnej formy nabywania towarów i usług korzysta znacznie częściej, bo nawet raz w tygodniu. Pandemia koronawirusa znacznie utrudniła realizowanie zakupów w sposób tradycyjny. Rządowe obostrzenia wywołały zamknięcie licznych punktów handlowych oraz usługowych, a cała sprzedaż przeniosła się do wirtualnego świata. Nawyki, jakie wywołał koronawirus i społeczna izolacja pozostaną z nami na dłużej. Większość przyznaje, że zakupy przez internet będzie realizować nawet po zakończeniu sytuacji pandemicznej.

laptop z internet
fot. Pixabay.com

Zakupy w sieci – co kupujemy najczęściej?

Dotychczas największą popularnością cieszyły się zakupy online ubrań, sprzętów elektronicznych czy artykułów dziecięcych. Dzisiaj prężnie rozwija się sieć sklepów online z żywnością. Głównie stawiamy na żywność ekologiczną. Tak naprawdę nie ma produktu, którego nie można nabyć przez internet. Pandemia koronawirusa spowodowała rozwój wszelakich sektorów rynku handlowego. Dzisiaj żadnym problemem nie jest zakup warzyw w sieci czy świeżych ryb.

Sklep internetowy – dlaczego kupujemy przez internet?

Zalety zakupów online są liczne. Większość potwierdza, że sklepy online dają swobodę wybierania produktów bez względu na porę dnia i nocy czy też lokalizację. Wirtualny świat pozwala nam kupować towar niedostępny w pobliskich sklepach, a nawet niedostępny na terenie Polski. Co więcej, e-sklep udostępnia szczegółowe opisy wszystkich towarów, dysponuje też znacznie szerszym asortymentem, bo nie ogranicza go przecież sklepowa przestrzeń. Nie da się też ukryć, że sklep www oferuje najczęściej atrakcyjną cenę towaru, konkurencyjną, bo przecież odchodzą koszty utrzymania lokalu sprzedażowego czy obsługi takiego sklepu.

Polacy doceniają też płatność kartą i płatności przez internet. Coraz popularniejszy staje się BLIK, a płacenie gotówką odchodzi już do lamusa. Czy jednak Polska ma szansę być drugą Szwecją? To właśnie w tym skandynawskich kraju gotówka wychodzi już z obiegu jako niebezpieczny i niekomfortowy środek płatniczy. Powszechne są tam za to płatności internetowe oraz terminale płatnicze, dzięki którym realizować można płatności bezstykowe.

komputer
fot. Pixabay.com

Sklep online – zalety dla przedsiębiorcy

Coraz więcej właścicieli firm stawia na handel w internecie. Jak pokazała pandemia koronawirusa, posiadanie sklepu stacjonarnego jest wielce ryzykowne. Sklep online dociera zaś do większej grupy potencjalnych klientów i jest tańszy w obsłudze. Nie trzeba martwić się o utrzymanie lokalu ani magazynowanie produktów. Oferta dostępna jest bez względu na lokalizacje, nie istnieją żadne ograniczenia terytorialne. Co więcej, klient ma pełną swobodę w zakresie czasu i miejsca dokonywania zakupów. Cieszą też nowoczesne płatności online za pomocą internetowej platformy bankowej. Dogodny system przesyłek sprawia zaś, że towar znajduje się u klienta nawet kolejnego dnia.

Łatwiejsza jest także promocja w sieci. Klienci mogą wystawiać opinie, dzięki którym kolejni nabywcy trafiają do e-sklepu. Koszty reklamy internetowej czy pozycjonowania sklepu są znacznie niższe, aniżeli reklamy zewnętrznej czy tej drukowanej.

Statystyki prognozy jednoznacznie potwierdzają, że branża e-commerce będzie w najbliższym czasie jedną z tych najprężniej rozwijających się. Internet daje nam ogromne możliwości kontaktu z potencjalnym klientem i szanse na zwiększenie sprzedaży, a sami Polacy przyznają, że zakupy w sieci są dla nich najwygodniejszą opcją, z której nie zamierzają rezygnować.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here