jak urządzić małą kuchnię

Pomysłów na urządzenie kuchni jest niemal nieskończenie wiele. To jaką aranżację wybierzemy do naszego pomieszczenia, będzie zależało od jego wielkości, wystroju reszty pomieszczeń i naszej wyobraźni. Urządzając małą kuchnię zawsze należy pamiętać o tym, że liczy się tam każdy centymetr – mała kuchnia stanowi pole do popisu dla naszej zaradności i pomysłowości.

Jak urządzić małą kuchnię – pnij się w górę

Mała kuchnia to zazwyczaj bardzo ograniczona powierzchnia. Czasami bywa tak, że w małym pomieszczeniu ciężko jest zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty, nie wspominając nawet o meblach na przechowywanie przyborów kuchennych czy zapasów jedzenia. W małej kuchni trzeba postawić na zabudowę ściany na całej jej wysokości – aż pod sam sufit. Dzięki temu zyskamy dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy. Kuchnia to nie tylko lodówka i kuchenka – także rondle, durszlaki i inne przybory muszą znaleźć w niej dla siebie miejsce.

Mała kuchnia – wielka sztuka wyboru

Urządzania małej kuchni należy rozpocząć od cięć, co oznacza, że musimy pozbyć się wszelkich mebli i sprzętów, bez których możemy się na co dzień obejść. Mieszkamy sami i nie potrzebujemy ogromnej lodówki? No cóż, po prostu kupmy mniejszą. Nasze obiady przygotowujemy zazwyczaj w jednym garnku? Mniejsza kuchenka dwupalnikowa w zupełności nam wystarczy. Mała kuchnia to pójście na różnego rodzaju kompromisy, a także zmiana standardowego sposobu myślenia. Jedynym co powinno nas ograniczać przy jej urządzeniu jest wyłącznie przestrzeń.

Meble na wymiar – czyli jak w sprytny sposób urządzić małą kuchnię

Meble na wymiar pozwalają na wykorzystanie każdego kawałka dostępnej przestrzeni. Dodatkowo świetnie sprawdzą się w wąskich, ciasnych pomieszczeniach o nieregularnych kształtach. Dzięki opcji wykonania mebli na wymiar możemy zadbać o to, żeby w naszej kuchni znalazły się wszystkie niezbędne meble. Poza tym meble na wymiar dają opcję dopasowania ich do sprzętów takich jak lodówka czy zmywarka, dzięki czemu nie tylko zyskamy dodatkową przestrzeń, ale zadbamy również o estetykę wnętrza naszej kuchni.

Otwarta przestrzeń – dlaczego warto pozbyć się drzwi?

Małe pomieszczenia nie powinny być pod żadnym pozorem zamykane. Jeżeli dysponujemy niewielką kuchnią nie montujmy w niej drzwi, a zamiast tego otwórzmy ją na salon lub jadalnię. Zamknięte, ciasne przestrzenie zawsze będą sprawiać wrażenie mniejszych niż w rzeczywistości. Otwarty plan, bez zbędnych zakamarków – to coś co może uratować naszą małą kuchnię. Jeżeli jednak koniecznie zależy nam na tym, żeby w naszej kuchni znalazły się drzwi, postawmy na drzwi przesuwne. Rozwiązanie to daje nam więcej możliwości aranżacyjnych, a co najważniejsze nie zajmuje tyle miejsca co tradycyjne drzwi skrzydłowe.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak rzucić palenie?
Następny artykułUdar serca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here