Jak rzucić palenie?

Niezależnie od tego, czym aktualnie się zajmujesz, twoje myśli prawie zawsze krążą gdzieś wokół papierosów? W takim razie wpadłeś w sidła okrutnego nikotynowego nałogu, który powoli przejmuje kontrolę nad twoim zdrowiem, samopoczuciem i wyglądem. Koniec końców zapanuje on nad całym twoim życiem, no chyba że postanowisz z nim zawalczyć. A to jak najbardziej da się zrobić. W takim razie jak rzucić palenie raz a dobrze?

Jak rzucić palenie? Wyznacz swoją motywację

Dla każdego tym motywatorem może być coś zupełnie innego. W wieku dwudziestu lat mało kto przejmuje się swoim zdrowiem. Ludziom młodym wydaje się, że są wprost nieśmiertelni, dlatego raczej nie będą obawiać się nowotworów czy innych chorób wywoływanych przez papierosy. Co innego wygląd. Każdy młody człowiek chce jak najlepiej się prezentować, więc jeśli widzisz, że twoja skóra nabrała ostatnio nieciekawego szarego kolorytu, a na jej powierzchni bez przerwy pojawiają się różne krosty i wypryski, możesz być pewien, że jeśli rzucisz palenie, kondycja cery znacząco się poprawi. Coś jeszcze? A może tak warto by było pomyśleć o swoim zapachu? Osoby niepalące czasem wręcz nie są w stanie przebywać w towarzystwie palaczy, bo cały czas czują od nich swąd nikotyny. Dobrym powodem do rozpoczęcia walki z nałogiem będą też kwestie finansowe. Przelicz sobie sam, ile pieniędzy wydajesz na papierosy w przeciągu tygodnia, miesiąca i całego roku.

Skorzystaj z pomocy farmaceutycznych

A jak rzucić palenie, gdy sama motywacja nie działa? Jedną ze skuteczniejszych i prostszych metod na rzucenie palenia jest zastępcza terapia nikotynowa. Jest ona szczególnie pomocna w początkowej fazie, gdy głód nikotynowy jest jeszcze bardzo mocno odczuwalny i dosłownie nic (prócz papierosa, którego nie wolno ci zapalić) nie może go ukoić. Nie ma nic złego we wspomaganiu się pewnymi wyrobami farmaceutycznymi. Są to produkty sprawdzone, które pozwalają na spokojne zmniejszanie dawek stosowanej nikotyny. Tabletki na rzucenie palenia, plastry i inhalatory pomogą ci uniknąć napadów nikotynowego głodu. Z ich pomocą dużo szybciej poradzisz sobie z uzależnieniem fizycznym. A potem przyjdzie tylko pora na to, by zająć się uzależnieniem psychicznym, które niestety potrafi się utrzymywać przez znacznie dłuższy czas.

Zmień swój sposób myślenia

Wymienione wyżej sposoby na rzucenie palenia oczywiście działają, ale dopóki będziesz myśleć o sobie jak o palaczu, dopóty wciąż będziesz tęsknić za papierosami. Zmień swój sposób myślenia. Powiedz sobie samemu, że jesteś już osobą niepalącą i nie chcesz wracać więcej do nałogu, który tylko rujnował twoje życie. Naprawdę w papierosach nie ma niczego dobrego. Dają one wyłącznie złudne poczucie przyjemności. Tę przyjemność możesz czerpać ze znacznie zdrowszych aktywności – spotkań z bliskimi, długich spacerów czy nawet czytania książek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here