Jak przesunąć okres?

Miesiączka nie jest najmilszym wydarzeniem w życiu kobiety, mimo że jest niesamowicie ważnym zjawiskiem w funkcjonowaniu kobiecego organizmu. Miesiączka bardzo często wpływa na stan psychiczny i fizyczny kobiety, nierzadko osłabia organizm i jest dość bolesnym przeżyciem, dlatego wiele osób przed wakacyjnym wyjazdem lub ważnym wydarzeniem, ma w głowie jedną, dominującą myśl „Jak przesunąć okres?”.
Możemy znaleźć kilka domowych sposób na to, aby przesunąć krwawienie miesiączkowe oraz jeden sprawdzony, farmakologiczny, który działa ze stuprocentową skutecznością.

Jak przesunąć okres? – Metody farmakologiczne

Termin miesiączki można zmienić za pomocą tabletek antykoncepcyjnych. Obecnie lekarze zgadzają się co do tego, że krwawienie, występujące pomiędzy blistrami tabletek, można pomijać, zaczynając tabletki z kolejnego cyklu. To krwawienie nie ma żadnych pozytywnych skutków zdrowotnych, dlatego nie jest konieczne. Można brać tabletki przez dwa cykle, aby jednorazowo przesunąć okres lub brać cały czas, aby nie mieć go przez rok (po roku warto skonsultować się z ginekologiem).

Tabletki antykoncepcyjne powodują brak miesiączki poprzez zahamowanie owulacji, dlatego też krwawienie, występujące pomiędzy blistrami tabletek antykoncepcyjnych, nie jest nazywane miesiączką. Tabletki antykoncepcyjne są bardzo dobrze przebadanym produktem, dlatego są bezpiecznym wyborem i lepiej postawić na nie niż ryzykować z naturalnymi sposobami.

Domowe sposoby

Domowe sposoby mogą opóźnić lub przyspieszyć okres, jednak ich skuteczność nie jest tak sprawdzona jak w przypadku działania tabletek antykoncepcyjnych. Większość ze sposobów naturalnych opóźniania okresu ma niską skuteczność lub niesie ze sobą konsekwencje niekorzystne dla zdrowia. Jednym z najczęściej podawanych jest picie wapna, a także duże ilości witaminy C. Innym podawanym sposobem jest picie naparu z kasztanowca. Niektóre osoby próbują przesunąć miesiączkę, pijąc napar z pietruszki. Jest to metoda nieskuteczna, ale wywierająca korzystny wpływ na organizm ze względu na zawartość witamin.
W Internecie możemy znaleźć więcej sposobów na przyspieszenie miesiączki niż na jej opóźnienie.

Jednym z najpopularniejszych sposobów jest gorąca kąpiel. Jednak nie jest to metoda, która przyspieszy okres o kilka dni, maksymalnie może zadziałać na dzień
lub dwa przed planowaną datą miesiączki, ponieważ gorąca kąpiel poprawia krążenie krwi oraz rozluźnia mięśnie, dlatego może nieznacznie przyspieszyć miesiączkę. Może mieć też negatywne konsekwencje takie jak omdlenia lub krwotok. Niektórym kobietom pomogło przyspieszyć okres wino, ale znów jest to sposób, który pozwala na przyspieszenie okresu o kilka godzin, ponieważ alkohol rozrzedza krew. Nie zawsze jednak zadziała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here