szkolenia online
fot. Pixabay.com

O ile jeszcze do niedawna studiowanie było zajęciem prestiżowym i wiązało się z dużym uznaniem społecznym, dzisiaj jest już normą. W każdej ofercie pracy znajdziemy właśnie taki rodzaj wymagania od kandydata. Czy jednak studia zapewnią dobrą pracę? Funkcjonują przecież takie zawody, do których realizacji konieczne jest ciągłe dokształcanie. Właśnie po to są szkolenia zawodowe.

Rynek szkoleniowy w Polsce

Okazuje się, że szkolenia zawodowe w Polsce organizowane są na najwyższym poziomie. Te najlepsze dają możliwość zdobycia konkretnych uprawnień i pozwoleń, bez których niemożliwe jest pięcie się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery albo w ogóle wykonywanie danej profesji.
Co więcej, szkolenia zawodowe są dedykowane nie tylko osobom, które już funkcjonują na krajowym rynku pracy. Szereg z nich to także oferta dla studentów, by pierwsza praca mogła odbywać się przy wykorzystaniu stosownej wiedzy i umiejętności.
Rynek szkoleniowy to jeden z najprężniej rozwijających się, a pandemia koronawirusa pokazała, że ten nie jest podatny na kryzys. W ramach obostrzeń rządowych i zalecanej społecznej izolacji bez problemu organizowane są przecież szkolenia online. Co ważne, szkolenia przez internet cieszą się ogromnym powodzeniem, a liczni uczestnicy potwierdzają, że właśnie w takiej formy dokształcania się będą korzystać nawet po pandemii koronawirusa.

udzial w szkoleniu online
fot. Pixabay.com

Szkolenia przez internet – najważniejsze zalety

To, że szkolenia zawodowe są doskonałą opcją na zdobywanie kolejnych kwalifikacji i kompetencji w ramach wykonywania danego zawodu, wiadomo na pewno. Cieszy jednak fakt, że tak duży wybór szkoleń online pozwala generować kolejne korzyści. Okazuje się, że kursy zawodowe prowadzone przy wykorzystaniu innowacyjnej technologii, są tańsze, bardziej dostępne, bez ograniczeń czasowych, ilościowych, terytorialnych. Są do tego tak samo doskonałej jakości, pozwalają zdobywać uprawnienia czy pozwolenia według danych kwalifikacji. Dla samych uczestników są bardziej komfortowe i wygodne, dla organizatorów minimalizują zaś koszty udostępniania i pozwalają przetrwać nawet w obliczu restrykcji.

szkolenie zawodowe przez internet
fot. Pixabay.com

Szkolenia zawodowe – obowiązek czy wybór

Wiele zależy od zajmowanego stanowiska pracy i specyfiki realizacji zawodowych obowiązków. Jeśli jest to pierwsza praca po studiach, dobrze jest wykazać się dodatkowymi certyfikatami, jeśli kandydat nie zdobył jeszcze koniecznego doświadczenia. Im więcej ukończonych szkoleń zostanie wykazanych w CV, tym większe szanse na otrzymanie posady.
Co więcej, niektóre stanowiska pracy nie mogą być obsadzone bez koniecznych pozwoleń. Czy wiesz, że cudzoziemcy nadal szukają w Polsce najczęściej pracy fizycznej? Weźmy na przykład posadę operatora wózka widłowego. Kandydat na takie stanowisko musi posiadać niezbędne uprawnienia. Warto przy tym uwzględnić, że coraz częściej można liczyć na szkolenia w pracy. Oznacza to, że pracownik nie musi inwestować własnych oszczędności na zdobywanie wiedzy i umiejętności danego typu, bo koszty ponosi pracodawca.

Szkolenia zawodowe – dlaczego warto?

Uczestnictwo w szkoleniach zawodowych i potwierdzenie ich ukończenia, podnosi wartość rynkową danego pracownika. To kursy pozwalają też na rozwijanie swojej kariery i awansowanie. Niektóre zawody wręcz wymagają ciągłego dokształcania się, przykładem może być między innymi zawód księgowego.
Gdzie szukać pracy? Jeśli ukończyłeś szereg szkoleń zawodowych, możesz liczyć na lepsze stanowisko pracy, wyższe zarobki i lepsze warunki zatrudnienia. Należy tylko pamiętać, by korzystać z tych szkoleń, dzięki którym można zdobywać kolejne certyfikaty, uprawnienia czy pozwolenia. Należy uwzględnić, że rynek szkoleniowy w czasie koronawirusa prężnie się rozwinął. Niestety, nie wszystkie kursy są prestiżowe.
Najlepiej brać pod uwagę te szkolenia online, które są dofinansowywane. Pamiętajmy, że inwestycja w ten rodzaj kształcenia jest spora. Dofinansowanie rzędem nawet 80% dla większości jest wręcz czynnikiem, który umożliwia branie udziału w zawodowych kursach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here