Jak zarabiać na blogu

Niestety inflacja w Polsce rośnie z roku na rok z bardzo wielu powodów. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy inflacja wzrosła zaskakująco szybko i dynamicznie. Ceny prawie każdego towaru w sklepie wzrosły w ciągu ostatniego czasu od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent. Najbardziej podrożały owoce, warzywa, pieczywo oraz urządzenia i sprzęt elektroniczny. Skąd wynika taki stan rzeczy?

Zarobki i ceny w Polsce

Jednym z głównych powodów wzrostu inflacji w Polsce w 2021 roku jest oczywiście nadal trwająca epidemia koronawirusa. Rząd nałożył bardzo wiele obostrzeń, które trwały przez wiele miesięcy i które uderzyły w biznesy i firmy z prawie każdej dziedziny życia. Z powodu pandemii ucierpiały nie tylko hotele i lokale gastronomiczne, czyli te firmy, które zostały zamknięte w pierwszej kolejności. Bardzo mocno ucierpiały również firmy związane z branżą fitness, fryzjerzy, salony piękności, czy nawet zwykłe sklepy mało i wielkopowierzchniowe.

Z powodu licznych obostrzeń zyski większości firm drastycznie spadły. Doprowadziło to do tego, że wielu właścicieli małych i średnich firm zostało zmuszonych do zmniejszenia pensji swoim pracownikom, a w skrajnych przypadkach nawet do zwolnień. W wielu dużych firmach sieciowych doszło z tego powodu do masowych zwolnień. Jedynymi branżami, które na dobrą sprawę nie ucierpiały z powodu trwającego ponad rok koronawirusa, są branże kurierskie, dostawcze i logistyczne. One jako jedyne zanotowały w ostatnim roku dość spory wzrost zysków. Wynika to głównie z tego, że w ciągu trwania powszechnego lockdownu zwiększył się popyt na zakupy internetowe. Ludzie, którzy byli miesiącami pozamykani w domach, musieli sobie jakoś radzić i zamawiali potrzebne towary i usługi drogą internetową.

Jak zarabiać na blogu?

Trwająca pandemia koronawirusa doprowadziła również do rozwoju jednej z branż o której było cicho przez ostatnie kilka lat. W 2020 roku liczba blogów o średnich i dużych zasięgach wzrosła w sposób drastyczny i nieporównywalny z żadnym innym rokiem w ciągu ostatniej dekady. Blogowanie znowu stało się popularne i modne oraz bardzo dochodowe. Zauważyły to również większe firmy, które zaczęły reklamować swoje produkty i usługi na różnego rodzaju blogach. Dzięki takim obustronnym partnerstwom blogerzy z Polski i zagranicy zarobili w tamtym roku prawdziwe miliony.

Nie da się jednak zarabiać na blogu już na starcie. W takim razie jak zarabiać na blogu realne pieniądze? Pierwszym wymogiem jaki musimy spełnić żeby ktoś zainteresował się naszym blogiem i był chętny na promowanie swoich produktów poprzez naszą stronę, jest zwiększenie swojej bazy stałych użytkowników. Stali użytkownicy to osoby, które codziennie zaglądają na naszego bloga. Są to najwierniejsi fani, którzy czytają każdy nas wpis i każdy nasz komentarz. To na podstawie liczby takich fanów znane marki określają czy jakiś bloger jest dla nich interesujący.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDziecko z foteliku
Następny artykułJak zarobić kasę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here