Jak zbudować dom minecraft?

Minecraft to bardzo popularna gra komputerowa (i nie tylko, posiada również aplikację mobilną oraz jest dostępna na konsolach). Gra została wydana w 2011 roku i od tego czasu wciąż nie daje o sobie zapomnieć. W dużej mierze do jej popularności przyczynili się gamerzy oraz streamarzy, którym podczas rozgrywki udawało się zbierać rzeszę obserwatorów. Poza nieznikającą popularnością tej gry zdumiewające jest to, że w zachwyca ona osoby w różnym wieku. Jej gracze to zarówno kilkuletnie dzieci, nastolatki, jak i dorośli, mający często rodziny i własne dzieci.

Minecraft – co to jest?

Minecraft jest to gra, której świat i możliwości są niemalże nieskończone, jednocześnie zachowując niesamowitą prostotę. Można tworzyć własne mapy, odkrywać już dostępne lub stworzyć własny świat, ale dla kontrastu pozwala też na niszczenie elementów obecnego w grze świata. Schronienie to jedna z podstawowych rzeczy, których potrzebuje twoja postać, dlatego warto się zastanowić, jak zbudować dom Minecraft, gdyż to w nim można przechować mniej lub bardziej potrzebne w grze przedmioty oraz ochronić się przed niebezpieczeństwem.

Jak zbudować dom Minecraft?

Podstawą do tego jest świat, w którym znajdziemy odpowiednie miejsce, oraz pomysł. Przede wszystkim ważne jest mieć miejsce, w którym można składować materiały na budowę – nie musi być duże. Następnie warto pomyśleć, czego potrzebujemy, ile pomieszczeń oraz jakiej wielkości i zacząć kopać fundamenty w miejscach, gdzie mają iść ich ściany. Posiadając odpowiednie surowce, zacznij budowę od parteru. Kolejno możesz tworzyć wyższe piętra lub piwnicę. Jeśli nie chcesz budować ogromnej willi, tylko wolisz znacznie skromniejsze miejsca, to możesz zdecydować się na stworzenie chatki o wymiarach 5 bloczków na 5 bloczków, której wysokość wynosiłaby 3 bloczki, a wejście 2 bloczki.

W grze znajdziesz wiele surowców, które przydadzą ci się w trakcie budowy lub znacznie ją ułatwią. Myśląc, jak zbudować dom Minecraft, warto szczególnie rozglądać się za drewnem i kamieniem. Są to dwa najbardziej przydatne i najbardziej uniwersalne materiały. Kamień to dość twardy bloczek, który można zdobyć, przebijając większą skałę kilofem. Można go znaleźć, kopiąc pionowo do dołu lub w górach. Można go stworzyć poprzez kontakt lawy z wodą. Drewno to blok o niskiej twardości, który można zniszczyć ręką. Wytwarzanych jest z czterech pni, naturalnie generuje się w niektórych wioskach. Drewno i kamień są materiałami, z których można zbudować całe domy. Drewno ma tę zaletę, że wygląda przyjemniej. Kamień jest zwykły i szary, ale za to trwalszy.

Budowa domu w Minecraft to po prostu zabawa. Warto jednak zastanowić się, jak zbudować dom Minecraft, ponieważ jest to zajęcie, które świetnie rozwija wyobraźnię i wymaga nie lada kreatywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here