medycyna estetyczna salon
fot. Pixabay.com

Obowiązujący kanon piękna jest niezmienny od lat. Dzisiaj stawia się na idealnie gładką skórę, brak zmarszczek i szczupłą sylwetkę. Atrakcyjność zewnętrzna ma znaczenie, patrząc na nasz wiek, musimy zachować młodość jak najdłużej. Udaje się nieco oszukać naturę, korzystając z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki niej hamowane zostają procesy starzenia się naszego organizmu. Jakie zabiegi są dzisiaj najpopularniejsze? Sprawdź już teraz.

Zabiegi medycyny estetycznej – popularność na świecie

Bezpieczne, nieinwazyjne, do tego dające dokładnie takie same efekty, jak operacje chirurgii plastycznej. Mowa o zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, które stały się hitem na całym świecie. Moda na medycynę estetyczną przyszła do nas ze Stanów. Najpierw dostępna dla gwiazd szklanego ekranu i celebrytów, później dla wszystkich ze względu na niską cenę. Można śmiało powiedzieć, że operacje plastyczne odchodzą już do lamusa. Medycyna estetyczna oferuje skuteczność bez żadnych powikłań, do tego efekt jest iście naturalny. Chodzi o to, by naprawiać defekty naszego wyglądu, a nie go całkowicie zmieniać. Operacje chirurgiczne nierzadko dawały wręcz karykaturalny efekt.

masaz kobiety
fot. Pixabay.com

Zabiegi medycyny estetycznej – które wybieramy najczęściej?

Nie ma wątpliwości, że największą popularnością cieszą się zabiegi na twarz. To te, które mają niwelować zmarszczki, ale też nadawać jędrność skórze, walczyć z niedoskonałościami, takimi jak przebarwienia, blizny, zaciemnienia pod oczami. Modne jest również powiększanie ust kwasem hialuronowym, ten zabieg uznawany jest za wręcz powszechny i wiąże się z codzienną pielęgnacją o naszą atrakcyjność zewnętrzną.

Kolejne zabiegi medycyny estetycznej, na które decydujemy się najczęściej, to zabiegi wyszczuplające sylwetkę. Dzisiaj endermologia, czyli masaże z podciśnieniem, ale także inne zabiegi modelujące, pozwalają zgubić nawet kilka centymetrów w obwodzie wybranej części ciała. Do tego działają ujędrniająco. Podobno nawet dieta Dąbrowskiej nie daje tak znakomitych rezultatów.

Nie można też nie wspomnieć o depilacji laserowej. To dzisiaj jedyna metoda, dzięki której niechciane włoski nie odrastają już nigdy więcej. Depilacja laserowa może być wykonywana na każdej partii ciała, chętnie korzystają z tej opcji już nie tylko kobiety, ale i dbający o swój wizerunek mężczyźni.

maseczka weglowa na twarz
fot. Pixabay.com

Dobra klinika medycyny estetycznej, czyli jaka?

Popularność zabiegów medycyny estetycznej sprawiła, że praktycznie w każdym salonie kosmetycznym możemy takowe wykonać. Powinniśmy jednak dobrze zastanowić się nad wyborem miejsca, w którym odbywać się będzie zwalczanie zmarszczek, ujędrnianie naszego ciała czy wyszczuplanie sylwetki.

Dobra klinika medycyny estetycznej zatrudnia wysoce wykwalifikowanych lekarzy, którzy posiadają niezbędne uprawnienia. Sam sprzęt posiada konieczne certyfikaty jakości, a substancje wykorzystywane w ramach realizacji zabiegów są naturalne, o należytym stężeniu i najwyższej jakości.

W dobrej klinice każdy zabieg medycyny estetycznej zostanie dobrany indywidualnie, wedle konkretnych potrzeb. Dobrana zostanie także częstotliwość i ilość serii, jakie są niezbędne do uzyskania pożądanego efektu. Pamiętajmy, że medycyna estetyczna jest skuteczna wtedy, gdy zabiegi wykonywane są regularnie. Należy je też powtarzać, ponieważ ostateczny efekt nigdy nie jest trwały.

Dobra praktyka zakłada przeprowadzenie najpierw szczegółowego wywiadu z pacjentem, poznanie jego potrzeb, ale też wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Chociaż zabiegi medycyny estetycznej są bezpieczne, to jednak nie powinny wykonywać ich panie w ciąży, karmiące piersią, osoby borykające się z chorobami onkologicznymi. Przeciwwskazania mogą być różne w zależności od wybranych zabiegów. Laseroterapia, która ma na celu trwałą depilację nóg, jest na przykład niemożliwa u osób z bielactwem, łuszczycą bądź żylakami. O wszelkich przeciwwskazaniach danego zabiegu powinien poinformować lekarz.

W dobrej klinice za usługi zapłacimy kartą, niektóre płatności mogą być nawet rozłożone na dogodne raty. Bo chociaż medycyna estetyczna jest znacznie tańsza, aniżeli zabiegi chirurgiczne, to jednak wykonywanie całych serii zabiegów może być nieco kosztowne w długim okresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here