jak zrobić koka

Zwykle to właśnie lato nastraja nas do większych kombinacji z własnym wyglądem zewnętrznym. Nawet jeśli przez cały rok nosiłaś się dość klasycznie i zawsze stawiałaś na proste rozpuszczone włosy, tym razem możesz wypróbować bardziej nietypowe upięcia i fryzury, które potrafią być tak efektowne, że stają się wręcz ozdobą dla stylizacji, zastępując w nich bogatą biżuterię i inne klasyczne dodatki. Poniższe fryzury na lato na pewno ci się spodobają.

Jak zrobić koka? Propozycja 1 – romantyczny naturalny kok

A co powiesz na fryzurę, która robi się niemalże sama i zawsze wygląda przepięknie? Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na to, by przeznaczać dwadzieścia czy trzydzieści minut na upinanie wymyślnych fryzur, po prostu sprawdź, jak zrobić koka, próbując go zapleść mniej więcej w okolicy samego karku, czyli dość nisko. Teraz, gdy luźny kok jest już gotowy, wyciągnij z przodu kilka pasm pojedynczych włosków. Możesz je po prostu tak pozostawić albo uczesać je na delikatną grzywkę lub podkręcić lokówką. Jeżeli chcesz, aby gotowa fryzura miała większą objętość, jeszcze przed upięciem koka powinnaś wymodelować pasma na grubej okrągłej szczotce. Dobrym pomysłem będzie też wysuszenie ich z głową w dół. Jest to świetny sposób na odbicie włosów tuż u nasady. Zwiększona objętość gwarantowana!

Propozycja 2 – elegancka korona

Masz akurat trochę więcej czasu, a zwykłe luźne koki już dawno ci się znudziły? W takim razie zapleć sobie prawdziwą koronę i poczuj się jak księżna na królewskim dworze! Te bardziej wymyślne fryzury są oczywiście bardziej skomplikowane i wymagają pewnej wprawy, ale aby tę wprawę zyskać, trzeba po prostu działać w praktyce i trzeba jak najczęściej kombinować z włosami. Uproszczoną wersję korony możesz natomiast wykonać z luźnego warkocza. Podziel włosy na dwie partie i jedną z nich upnij, aby ci nie przeszkadzała, a z drugiej stwórz właśnie klasyczną plecionkę. Teraz to samo zrób z drugą partią włosów. Warkocze poluzuj, aby wyglądały one jak najbardziej naturalnie i nabrały objętości. Teraz możesz spróbować je ze sobą połączyć. Gotową fryzurę spryskaj obficie lakierem, aby porządnie ją utrwalić.

Propozycja 3 – samurajski kok

A jak zrobić koka samuraja? Tego oczywiście też musisz się dowiedzieć, gdyż to właśnie ta fryzura jest absolutnym włosowym hitem ostatnich czasów. Zdołała już rozkochać w sobie miliony kobiet z całego świata, więc tobie najprawdopodobniej też przypadnie do gustu. A wykonuje się ją bardzo szybko i łatwo. Wystarczy mniej więcej połowę włosów związać w koczka na samym czubku głowy, a resztę pasm pozostawić rozpuszczoną i gładką. Jeżeli twoje kosmyki są kręcone bądź falowane, musisz potraktować je prostownicą. jak sama widzisz, nawet te z pozoru proste fryzury potrafią być efektowne i piękne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here