fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że 90% kompleksów pań dotyczy nadmiernych kilogramów? Okazuje się, że większość kobiet nie jest zadowolona z własnej sylwetki. Praktycznie wszystkie noworoczne postanowienia zakładają wdrożenie diety redukującej zbyteczną tkankę tłuszczową. Tylko jak schudnąć bez wyrzeczeń?

Jak się odchudzamy?

Okazuje się, że najczęściej nieskutecznie. Nie mamy świadomości, że gubienie tkanki tłuszczowej musi przebiegać w sposób indywidualny i co ważne, pod stałą kontrolą specjalisty. Chociaż zawód dietetyka jest u nas coraz bardziej popularny, to nadal odchudzanie przeprowadzamy na własną rękę, a do lekarza wybieramy się, jeśli borykamy się z zaburzeniami odżywiania albo kiedy samodzielnie nie potrafimy schudnąć.

Co więcej, dieta odchudzająca jest stosowana najczęściej przez miesiąc. Nie jesteśmy wytrwali, a brak natychmiastowych efektów bardzo szybko nas rozleniwia. Zamiast racjonalnej diety odchudzającej wybieramy głodówki, które wycieńczają nasz organizm. Po takich pojawia się też efekt jojo, przez który zyskujemy jeszcze więcej kilogramów, niż ich zgubiliśmy. Jak schudnąć mądrze, skutecznie i z trwałymi efektami? Na pewno nie tracąc 5 kg w miesiąc, bo to zbyt dużo. Każda dieta redukująca nadmierne kilogramy musi być dopasowana do naszych potrzeb, stylu życia, aktywności fizycznej czy ogólnego stanu zdrowia. Musi uwzględniać nasze zapotrzebowanie na wartości odżywcze, ale też ewentualne alergie czy nietolerancje. Żadna dieta, której celem jest wyszczuplenie sylwetki, nie będzie dobra, jeśli jest identyczna dla kobiet i mężczyzn, bez względu na wagę startową i tryb życia czy system pracy.

dieta warzywna
fot. Pixabay.com

Zdrowe odchudzanie, czyli jakie?

Odchudzanie nie może przyczynić się do pojawienia rozmaitych chorób czy negatywnych skutków ubocznych. Czy wiesz, że drastyczne diety, które zakładają wręcz głodzenie się, przyczyniają się do anemii, nadmiernego wypadania włosów czy łamliwości paznokci? Zła dieta odchudzająca będzie mieć znaczenie w zakresie obniżenia naszej koncentracji uwagi, osłabnięcie procesów pamięci.

Zdrowe odchudzanie ma wspierać walkę z nagromadzoną tkanką tłuszczową, ale bez wyrzeczeń i bez efektu jojo. Ten proces trwa dosyć długo, pierwsze efekty widoczne są po pierwszym miesiącu. Im więcej nadmiernych kilogramów mamy do zgubienia, tym szybciej się je traci, przynajmniej na początku.

notatnik z odchudzania
fot. Pixabay.com

Dobra dieta na odchudzanie

Jeśli chcesz schudnąć bez wyrzeczeń, po prostu mniej jedz. Obiad nakładaj na mniejszy talerzyk, dorzuć więcej warzyw, pij dużo wody. Zrezygnuj z białego pieczywa, produktów mącznych, cukru, wszelkich słodyczy, i używek typu alkohol. Tyle wystarczy, by pozbyć się kilku kilogramów w miesiącu.

Ogromną popularnością cieszy się dieta Dąbrowskiej. To właściwie post leczniczy, którego skutkiem ubocznym jest spadek masy ciała. Ta dieta oczyszcza organizm z toksyn, złogów, wszelkich zanieczyszczeń, do tego przyśpiesza procesy metaboliczne, wręcz uzdrawia.

Pamiętajmy, że dobra dieta odchudzająca to nie tylko taka, która pozwoli zrzucić zbędne kilogramy. Ta wpłynie też na nasze samopoczucie, doda energii, poprawi stan naszych włosów skóry i paznokci. Dobra dieta będzie miała wpływ na niwelowanie cellulitu, ujędrnienie ciała, pozbycie się niedoskonałości.

Zmiana jadłospisu to nie wszystko

O czym trzeba pamiętać, planując zdrowe odchudzanie bez wyrzeczeń? Że sama dieta nie wystarczy, by zadbać o nienaganną sylwetkę. Ta musi łączyć się ze zdrowymi nawykami oraz aktywnością fizyczną. Dieta odchudzająca ma przebiegać wraz z uprawianiem sportu. Ten nie musi być od razu wyczynowy, wystarczy codzienny spacer. Modna jest dzisiaj joga, która działa również relaksacyjnie, fitness, pływanie, jogging w parku. Ćwiczyć możemy także w domu. Czy wiesz, że podczas pandemii koronawirusa, kiedy rząd wydał obostrzenia, w wyniku których większość nas pozowała zamknięta w domach, zaczęliśmy dbać o własne ciało? To wtedy przyszedł czas na uzdrawianie i to nie tylko to zewnętrzne, ale i od wewnątrz. Przestraszyliśmy się nieco, zaczęliśmy obawiać o własne zdrowie, do tego mieliśmy czas na ćwiczenia. Okazało się, że wystarczy mata do ćwiczeń i jeden z programów treningowych, jakie bez problemu można znaleźć za darmo w sieci, by całkowicie zmienić własny wygląd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here