Jak zarejestrować numer w plusie

Od kilku lat przy zakupie nowego startera zobligowani jesteśmy do rejestracji numeru telefonu, który nabywamy. Początkowo pojawiały się różne głosy sprzeciwu, ponieważ wielu osobom nie podobała się konieczność rejestrowania ich prywatnego numeru. Uczulali, że jest to swego rodzaju ingerencja w prywatność Polaków i nikt nie powinien być zmuszony do podawania swoich danych osobowych podczas zakupu zastawu startowego. Trudno się z tymi argumentami nie zgodzić, jednak minęło już trochę czasu i wszyscy przyzwyczailiśmy się do nowej sytuacji.

Rejestracja numerów

Nikt nie mówi, że jest ona idealna, mimo to, potencjalnie, podawanie swoich danych przy zmianie numeru telefonu może nas ochronić. Nawet, jeśli sami jesteśmy wzorowymi obywatelami, to nie możemy mieć przecież pojęcia, co chodzi po głowie innym użytkownikom telefonów. Dzięki rejestracji numerów, w wielu przypadkach skończyło się bezkarne wydzwanianie i robienie sobie żartów czy głuche telefony. Wszystko dlatego, że teraz bardzo łatwo można sprawdzić, kto może dzwonić z danego numeru. Jak zatem widać, konieczność rejestracji karty SIM ma również swoje pozytywne strony i może nam, w razie czego, pomóc.

Jak zarejestrować numer w plusie?

Sam proces rejestracji nigdy nie był szczególnie trudny i nic nie wskazuje na to, aby miało się to w najbliższej przyszłości zmienić. Spróbujmy jednak przybliżyć go zwłaszcza tym, którzy nie mieli jeszcze okazji rejestrować numeru i którym może się wydawać, że cały ten proces jest z pewnością mocno skomplikowany. Nic bardziej mylnego!

Załóżmy zatem, że jesteśmy użytkownikiem sieci Plus, a nasza karta jakiś czas temu straciła ważność lub też po raz pierwszy chcemy nabyć kartę SIM w tejże właśnie sieci. Niezależnie od tego, która sytuacja nas opisuje, proces tego, jak zarejestrować numer w plusie, będzie taki sam. Przede wszystkim, musimy osobiście udać się do salonu sieci Plus, gdzie przedstawimy nasze położenie pracownikowi. Następnie tenże pracownik powinien pokazać nam zestawy startowe, z których wybrać powinniśmy jeden najbardziej nam odpowiadający – taryfą, ceną bądź przez najłatwiejszą do zapamiętania kombinację cyfr numeru.

Decydujący czynnik zależy oczywiście od nas, dlatego nie krępujmy się i wybierzmy ten starter, który najbardziej nam odpowiada. Gdy już tego dokonamy, nie pozostanie nam nic innego, jak tylko przekazać go przedstawicielowi sieci, wraz z naszym dowodem osobistym. Pracownik zapisze nasze dane oraz numer, który wybraliśmy i wprowadzi je do systemu natychmiast. Oznacza to, iż nasza wizyta w salonie operatora może zająć tak naprawdę nie więcej, niż pięć minut! Powyższe kroki pozostają bez zmian dla wszystkich operatorów, bez względu na to, na dołączenie do grona użytkowników której sieci się zdecydujemy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here